Ogłoszenia duszpasterskie–30.09.2018 r.

 1. Dzieci z klas II, które rozpoczynają swoje przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej w zakrystii mogą odbierać książeczki do naklejek z niedzielnych Mszy świętych.
 1. Rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie różaniec o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00. Dzieci zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30.
 1. Uczniów klas III wraz z rodzicami zapraszamy na nabożeństwo różańcowe wraz z poświęceniem różańców dzieciom pierwszokomunijnym. Odbędzie się ono w kościele,
  w poniedziałek, 1 października o 16.00. Tego dnia wyjątkowo nie będzie nabożeństwa różańcowego dla dzieci o 16.30. Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej modlitwy o godzinie 16.00.
 2. Trwa nabór do Liturgicznej Służby Ołtarza. Potrzebujemy ministrantów młodszych (dziecko może być jeszcze przed I Komunia Świętą) oraz starszych. Nawet jeśli ktoś nie służył wcześniej, to zawsze może zostać lektorem. Zgłoszenia przyjmuje ks. Andrzej. Na chętnych czekamy do 14 października! 
 3. SWPK serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na czwartkową Mszę świętą w intencji kapłanów o godz. 17.00, po Mszy św. na modlitwę różańcową i zebranie formacyjne.
 4. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
 5. Zbiórka lektorów w piątek o 19.00, a kandydatów i ministrantów młodszych do klasy IV włącznie w sobotę o 11.30.
 6. W sobotę, 6 października, od godz. 8.00 odwiedzimy chorych i starszych z Komunią św.
 7. W niedzielę 14 października obchodzić będziemy Dzień Papieski. Tego dnia młodzież zbiera do puszek ofiary, które przeznaczone są na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 8. 13 października pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa” po raz kolejny wyruszy piesza pielgrzymka do Markowic z okazji XVIII Dnia Papieskiego. Do udziału zachęcamy przede wszystkim młodzież! Wpisowe: 10 zł (w tym ubezpieczenie, obiad i powrót autobusem). Zapisy na pielgrzymkę wyłącznie przez formularz elektroniczny (na stronie fb Regionalnego Duszpasterstwa Młodych) do 11 października. Osoby niepełnoletnie muszą przynieść od rodziców zgody na udział w pielgrzymce.
 9. Młodzież zapraszamy na spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w każdą niedzielę o godzinie 19.00 w naszej salce.
 10. Serdecznie zapraszamy, w ramach ostatniego naboru, osoby po 60 roku życia z Inowrocławia do udziału w projekcie pt. „Bezpieczny Senior”. Szczegółowe informacje na temat projektu można uzyskać na stronie internetowej  oraz w biurze parafialnym w godzinach pracy biura. Udział w projekcie jest bezpłatny, a uczestnicy otrzymują: poczęstunek, odzież sportową, materiały szkoleniowe oraz ubezpieczenie.
 11. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Wojciecha Wieczorka, śp. Danutę Ślesińską, śp. Krystynę Krygier i wszystkich naszych bliskich zmarłych Wieczny odpoczynek…