Wieczór skupienia KSM

14 września 2018r. w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy Parafii Świętej Królowej Jadwigi w Inowrocławiu przeżywali powakacyjny  Wieczór Skupienia pod hasłem: “Bóg nie powołuje uzdolnionych, lecz uzdalnia powołanych.” .

Późnym popołudniem młodzi spotkali się, aby zawiązać wspólnotę. Po powitaniu nastał czas na formację, czyli wspólną Mszę Świętą o godz. 18, podczas której szczególnie rozważali znaczenie oraz miejsce Krzyża  Świętego w ich życiu. Kolejnym punktem Wieczoru Skupienia była integracja- nie zabrakło przepysznej kolacji, zabaw, a przede wszystkim wspólnego grania i śpiewania, inaczej mówiąc muzyki, która zapewniła mnóstwo radości i rozpaliła młodzieńczy entuzjazm. O godz. 21 nastał czas Apelu Jasnogórskiego i modlitwy za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny. Rozważając główną myśl przyświecającą całemu spotkaniu: “Bóg nie powołuje uzdolnionych, lecz uzdalnia powołanych.”  ksiądz Andrzej Kostencki wygłosił krótką konferencję, dzięki której każdy mógł głębiej zrozumieć, co oznacza bycie powołanym i uzdolnionym przez Boga. Ostatnim, a zarazem najważniejszym punktem programu była adoracja Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Młodzież chcąc przyjrzeć się bliżej wnętrzu swojego serca przygotowała rozważania, w których szczególną uwagę zwracała na odkrywanie danego im przez Boga powołania i modlitwę w intencji nowych powołań do służby Bogu. Całości towarzyszyła oprawa muzyczna. W czasie adoracji istniała także okazja do Spowiedzi Świętej, podczas której miłosierny Jezus oczyszczając serca i sumienia jeszcze bardziej otwierał młodych na wsłuchiwanie się w Jego wzywający głos.

Wieczór Skupienia pozwolił wszystkim na zagłębienie się w rozeznawaniu swojego powołania,  naukę uważniejszego dostrzegania łask otrzymywanych od Boga każdego dnia i w każdej godzinie oraz przypomnienie sobie jak ważna jest modlitwa w intencji nowych powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych. Jednocześnie oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy Parafii Świętej Królowej Jadwigi oficjalnie rozpoczął nowy i kolejny rok swojej działalności i gotowości do służby Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

 

Dominika Domogała