Ogłoszenia duszpasterskie–16.09.2018 r.

 1. Przypominamy, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii trwa dwa lata. W związku z tym rodziców dzieci z klas II, którzy chcą by ich dziecko przyjęło sakrament Eucharystii w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie organizacyjne dziś, 16 września, po Mszy świętej o godzinie 11.00.
 1. Rozpoczynamy nabór do Liturgicznej Służby Ołtarza. Potrzebujemy ministrantów młodszych (dziecko może być jeszcze przed I Komunia Świętą) oraz starszych. Nawet jeśli ktoś nie służył wcześniej, to zawsze może zostać lektorem. Zgłoszenia przyjmuje ks. Andrzej. Na chętnych czekamy do 14 października!
 1. Młodzież zapraszamy na spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w każdą niedzielę o godzinie 19.00 w naszej salce.
 1. Można zamawiać lub rezerwować Msze św. na rok 2019. W związku z wejściem w życie przepisów RODO, jeśli ktoś nie życzy sobie, aby jego intencja była umieszczona w ogłoszeniach internetowych, prosimy to zaznaczyć. W przeciwnym razie zakładamy, że nie ma sprzeciwu!
 1. Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w niedzielę 23 września. Wyjazd organizuje parafia Chrystusa Miłosiernego. Koszt wyjazdu to 50 zł.
 1. W Bazylice Mniejszej w Markowicach od 16 września do 14 października trwać będzie V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpią goście z Włoch, Hiszpanii i Polski. Koncerty festiwalowe będą się odbywać w każdą niedzielę się o godz. 15.00. W tym roku po raz pierwszy będzie kursować specjalny autobus z Inowrocławia do Markowic i z powrotem. Szczegółowe informacje na stronie internetowej markowice.eu i na plakatach.
 1. SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy do kolejnej edycji programu. Więcej informacji o możliwości zgłoszenia na www.superw.pl. Na zgłoszenia czekamy do 30 września.
 1. Zwracamy się z gorącą prośbą, o nie przynoszenie do kościoła starych gazet, broszur czy obrazków. Kościół to nie śmietnik! Za zrozumienie dziękujemy!
 1. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży oraz Stowarzyszenie Młodzieży WIOSŁO serdecznie zapraszają na Spotkanie Młodych z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki. W tym roku świętujemy w sobotę, 29 września, we Wrześni, od godziny 12.00 do 21.00. W programie m.in. spotkania z gośćmi, konferencja, świadectwo, Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz czas na spowiedź, a także koncert zespołu „niemaGOtu”. Koszt udziału to 5 zł.
 1. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Tadeusza Łukawskiego; śp. Bożenę Soińską; śp. Tadeusza Fedorowicza; śp. Halinę Ozgę i wszystkich naszych bliskich zmarłych Wieczny odpoczynek…