Ogłoszenia duszpasterskie–9.09.2018 r.

 1. Dziś po Mszy św. o godzinie 16.00, odbędzie się spotkanie rodziców i kandydatów do bierzmowania klas VII i VIII Szkoły Podstawowej, a po Mszy św. o 18.00 odbędzie się spotkanie rodziców i kandydatów do bierzmowania klas III gimnazjum.
 1. Dzieci z klas III, które zostały zgłoszone do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy do zakrystii po odbiór nowych książeczek na naklejki z niedzielnych Mszy świętych.
 1. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas III, które zostały zgłoszone do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, odbędzie się w kościele, w piątek, 14 września, po wieczornej Mszy świętej o godzinie 18.00. Przy tej okazji przypominamy, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii trwa dwa lata. W związku z tym rodziców dzieci z klas II, którzy chcą by ich dziecko przyjęło sakrament eucharystii w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę, 16 września, po Mszy świętej o godzinie 11.00.
 1. Nabożeństwo Fatimskie sprawowane będzie w czwartek, 13 września, po Mszy św. o godz. 18.00. Tego dnia o 20.00 zapraszamy również na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez członków Ruchu Światło – Życie.
 1. Klub Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu oraz Liceum Jana Kasprowicza zapraszają na wykład prof. dra hab. Sławomira Jóźwiaka zatytułowany „Sąsiedztwo kujawsko – krzyżackie w średniowieczu”. Spotkanie rozpocznie się w dniu 13 września (czwartek), w auli Liceum Jana Kasprowicza o godzinie 11.00.
 1. Paweł zaprasza pielgrzymów na spotkanie popielgrzymkowe grupy Promienistej w sobotę. Podsumowanie tegorocznej pielgrzymki rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
 1. Parafia Imienia NMP w Inowrocławiu „Ruina” zaprasza do świętowania Imienin  Madonny Uśmiechniętej Królowej Nadziei oraz X rocznicy nadania tytułu bazyliki mniejszej. 12 września we wtorek, w bazylice, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza św. odpustowa. W niedzielę 16 września na parkingu przed bazyliką od godz. 14.00 festyn rodzinny. Informacje na stronie internetowej imienia.pl
 1. Można zamawiać lub rezerwować Msze św. na rok 2019. W związku z wejściem w życie przepisów RODO, jeśli ktoś nie życzy sobie, aby jego intencja była umieszczona w ogłoszeniach internetowych, prosimy to zaznaczyć. W przeciwnym razie zakładamy, że nie ma sprzeciwu!
 1. Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin. Wyjazd sprzed kościoła Chrystusa Miłosiernego w niedzielę 23 września o godz. 4.00 powrót do godz. 21.00. Zapisy przyjmuje ks. Paweł Kowalski w Kościele Chrystusa Miłosiernego. Koszt wyjazdu to 50 zł.
 1. SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy do kolejnej edycji programu. Od tego, ilu znajdziemy wolontariuszy, zależy skala pomocy, z jaką dotrzemy do ubogich rodzin. Także w Inowrocławiu można zostać wolontariuszem Paczki. Więcej informacji o możliwości zgłoszenia na www.superw.pl. Na zgłoszenia czekamy do 30 września.
 1. Zwracamy się z gorącą prośbą, o nie przynoszenie do kościoła starych gazet, broszur czy obrazków. Kościół to nie śmietnik! Za zrozumienie dziękujemy!
 1. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 2. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Kazimierza Motylewskiego, śp. Elżbietę Banaszak, śp. Waldemara Ulatowskiego i wszystkich naszych bliskich zmarłych Wieczny odpoczynek…