Ogłoszenia duszpasterskie – 2.09.2018 r.

 1. Dzieci z klas III, które zostały zgłoszone do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy
  do zakrystii po odbiór nowych książeczek na naklejki z niedzielnych Mszy świętych.
 1. W poniedziałek o godz. 8.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 („Ekonom”). Natomiast o godz. 9.00 Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny dla uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej (poświęcenie przyborów szkolnych dzieci kl. I).
 1. Od poniedziałku biuro parafialne wraca do godzin urzędowania sprzed wakacji.
 1. Żywy różaniec zaprasza na spotkanie formacyjne w środę po Mszy św. o godz. 8.00.
 1. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich w najbliższy czwartek o godz. 16.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą różańcową w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a następnie na Mszę św. o godz. 17.00, zaś po jej zakończeniu na zebranie formacyjne.
 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 00. Tego dnia gorąco zapraszamy dzieci i młodzież, którzy rozpoczynają nowy rok szkolny, do skorzystania z tego sakramentu. Prosimy rodziców lub opiekunów o pomoc dzieciom w dotarciu do spowiedzi.
 1. W sobotę, 8 września, obchodzimy święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej). W tym dniu po Mszy św. o godz. 18.00 zostanie poświęcone ziarno.
 1. W sobotę o godzinie 11.30 zbiórka wszystkich ministrantów ze szkoły podstawowej. Rodziców tychże ministrantów zapraszamy na spotkanie również w sobotę, ale po Mszy wieczornej o godzinie 18.00.
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 16.00, odbędzie się spotkanie rodziców i kandydatów do bierzmowania klas VII i VIII Szkoły Podstawowej, a po Mszy św. o 18.00 odbędzie się spotkanie rodziców i kandydatów do bierzmowania klas III gimnazjum.
 1. Od dziś można zamawiać lub rezerwować Msze św. na rok 2019. Przypominamy, że dokonując rezerwacji należy ją potwierdzić na dwa tygodnie przed terminem. W przeciwnym razie rezerwacja zostanie anulowana.
 1. Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin. Wyjazd sprzed kościoła Chrystusa Miłosiernego w niedzielę 23 września o godz. 4.00 powrót do godz. 21.00. Zapisy przyjmuje ks. Paweł Kowalski w Kościele Chrystusa Miłosiernego. Koszt wyjazdu to 50 zł.
 1. SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy do kolejnej edycji programu. Od tego, ilu znajdziemy wolontariuszy, zależy skala pomocy, z jaką dotrzemy do ubogich rodzin. Także w Inowrocławiu można zostać wolontariuszem Paczki. Więcej informacji o możliwości zgłoszenia na www.superw.pl. Na zgłoszenia czekamy do 30 września.
 1. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkich naszych bliskich zmarłych:  Wieczny odpoczynek…