Ogłoszenia duszpasterskie –1.07.2018 r.

  1. Decyzją księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, z dniem 1 lipca, rozpoczyna posługę w naszej parafii ks. Paweł Wilczewski, który zostaje przeniesiony do nas z parafii p.w. św. Wita w Rogoźnie. Witamy księdza Pawła w naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych w pracy duszpasterskiej.
  1. Rozpoczął się czas wakacji. Niech stanie się on okazją do odpoczynku. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Prosimy, aby w czasie wakacji w sposób szczególny zwrócić uwagę na godny ubiór w świątyni.
  1. W czasie wakacji biuro parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30.
  1. Przez okres wakacji Msze św. popołudniowe w niedziele sprawowane są o godz. 18.00 i 20.00!
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
  1. W dniach 28 lipca – 6 sierpnia wyruszy z naszej parafii na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Promienista. Zapisywać można się na nią w zakrystii, a także przez formularz elektroniczny podany na naszej stronie parafialnej i facebooku. Spotkanie organizacyjne z nowym przewodnikiem odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy o godzinie 18.00. Tradycyjnie zachęcamy do składania intencji pielgrzymkowych – formularze znajdują się przy głównym wyjściu z kościoła i w zakrystii. Trwają również zapisy na powitanie pielgrzymów w dniach 5-6 sierpnia z noclegiem. Koszt 110 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
  1. Od 2 – 6 sierpnia wyruszy również na Jasną Górę pielgrzymka rowerowa. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  1. Za tydzień składka inwestycyjna.
  1. Zachęcamy do nabywania i czytania „Przewodnika Katolickiego”.
  1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian a w szczególności: śp. Czesława Kaczmarka, śp. Bogumiła Niteckiego, śp. Tadeusza Halamę, śp. Wiktora Łagiewskiego i śp. Krzysztofa Rucińskiego. Wieczny odpoczynek…