Ogłoszenia duszpasterskie –24.06.2018 r.

  1. Rozpoczął się czas wakacji. Niech stanie się on okazją do odpoczynku. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Prosimy, aby w czasie wakacji w sposób szczególny zwrócić uwagę na godny ubiór w świątyni.
  1. Decyzją księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, z dniem 30 czerwca kończy posługę w naszej parafii ks. Tomasz Rogaliński, który zostaje przeniesiony do posługi w parafii p.w. Św. Wita w Rogoźnie. Dziękujemy księdzu Tomaszowi za pracę w naszej parafii i życzymy wielu Łask Bożych na nowej placówce.
  1. W piątek będziemy  przeżywać Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. tego dnia sprawowane będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. Niech nasz udział Eucharystii będzie okazją do wypraszania licznych łask dla następcy św. Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieża Franciszka. Składka z tego dnia przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  1. Od poniedziałku 25 czerwca, biuro parafialne czynne będzie w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30.
  1. Od przyszłej niedzieli, przez cały okres wakacji, Msze św. popołudniowe w niedziele sprawowane będą o godz. 18.00 i 20.00!
  1. Do końca czerwca przyjmujemy zgłoszenia od rodziców uczniów z klas II szkoły podstawowej, którzy pragną by ich dziecko w przyszłym roku przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii.
  1. W dniach 28 lipca – 6 sierpnia wyruszy z naszej parafii na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Promienista. Zapisywać można się na nią w zakrystii a także przez formularz elektroniczny podany na naszej stronie parafialnej i facebooku. Tradycyjnie zachęcamy do składania intencji pielgrzymkowych – formularze znajdują się przy głównym wyjściu z kościoła i w zakrystii. Trwają również zapisy na powitanie pielgrzymów w dniach 5-6 sierpnia z noclegiem. Koszt 110 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
  1. Od 2 – 6 sierpnia wyruszy również na Jasną Górę pielgrzymka rowerowa. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  1. W związku z rozpoczętą rekrutacją do projektu „Dzienny Dom Pobytu” w ramach drugiego naboru serdecznie zapraszamy osoby niesamodzielne, które na skutek stanu zdrowia, wieku nie mogą samodzielnie wykonywać podstawowych czynności dnia codziennego oraz ich opiekunów, do składania formularzy zgłoszeniowych. Informacje na temat projektu dostępne są na plakatach wywieszonych w gablotach oraz w biurze parafialnym. Zgłoszenia do projektu dokonać można wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny do naszej stronie internetowej oraz w biurze parafialnym. Udział w projekcie jest bezpłatny.                                                                                                              
  1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Kamila Tomaszewskiego, śp. Waldemara Farynę, śp. Lidię Ponicką i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek.