Ogłoszenia duszpasterskie – 3.06.2018 r.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dekoracji i przebiegu tegorocznej Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy również za przywiezienie brzózek. Za wszelki trud składamy staropolskie Bóg zapłać!
 1. W czasie oktawy Bożego Ciała, Msze św. o godz. 18.00, będą zakończone nabożeństwem czerwcowym z procesją eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.
 1. Kolejne spotkanie formacyjne dla członków Żywego Różańca odbędzie się w środę, 6 czerwca, po Mszy świętej o godzinie 8.00.
 2. W związku z tym, iż odpust ku czci Św. Królowej Jadwigi, patronki naszej parafii i naszego miasta wypada w Uroczystość Serca Pana Jezusa, Msza św. odpustowa zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00. Mszy przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi ks. Dariusz Żochowski, proboszcz Bazyliki Imienia NMP. W tym dniu procesja eucharystyczna odbędzie się do czterech ołtarzy wokół kościoła. Prosimy wspólnoty modlitewne z naszej parafii o ich przygotowanie. Po procesji eucharystycznej Ksiądz Proboszcz, dziękując za 25 lat kapłaństwa, zaprasza wszystkich na biesiadę przy muzyce i grillu!
 1. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Tego dnia bp Bogdan Wojtuś na Mszy św. o godz. 17.00 udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do wspólnej modlitwy. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W tym dniu biuro parafialne będzie nieczynne.
 1. Parafialna pielgrzymka do Lichenia odbędzie się w najbliższą sobotę, 9 czerwca. Wyjazd o 7.50
  z parkingu przy kościele, a powrót około godziny 16.00. Prosimy dzieci komunijne o zabranie alb. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc – zapisy wraz z wpłatą 25 zł. i numerem PESEL przyjmujemy do wtorku, 5 czerwca.
 1. Klub Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu zaprasza na wykład dra Huberta Nowaka, proboszcza parafii p.w. św. Bartłomieja w Szczepanowie p.t. „Paweł VI w perspektywie kanonizacji”. Spotkanie rozpocznie się 5 czerwca, o godzinie 17.30 po Mszy Św. o godzinie 17.00 w kościele p.w. św. Królowej Jadwigi.
 1. Katolickie Stowarzyszenie „Służyć Życiu” zaprasza na Kujawski Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się w niedzielę, 10 czerwca br. o godz. 15.00 na Skwerze Jana Pawła II w Inowrocławiu i dotrze do Parku Solankowego. Jest to wyjątkowa okazja, aby  zamanifestować  poparcie dla chrześcijańskiej koncepcji życia i rodziny, a także spotkać osoby, które  wyznają te same wartości. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 1. Pragniemy poinformować, że rozpoczęliśmy prace związane z dokończeniem chodnika wokół kościoła, który pozwoli nam przeprowadzać procesje parafialne. W związku z tym przyszłotygodniowa składka inwestycyjna przeznaczona będzie na ten cel. Dla niezorientowanych pragniemy dopowiedzieć, że do położenia zostało ok. 300 m2 kostki a położenie 1m2 kosztuje ponad 100 zł.
 1. W dniach 28 lipca – 6 sierpnia wyruszy z naszej parafii na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Promienista. Zapisywać można się na nią w zakrystii a także przez formularz elektroniczny podany na naszej stronie parafialnej i facebooku. Tradycyjnie zachęcamy do składania intencji pielgrzymkowych – formularze znajdują się przy głównym wyjściu z kościoła i w zakrystii. Rozpoczynamy również zapisy na powitanie pielgrzymów w dniach  5/6 sierpnia z noclegiem w Domu Pielgrzyma w pokojach 4 osobowych. Koszt 110 zł. zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania „Przewodnika Katolickiego”.
 1. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaprasza wszystkich młodych w wieku od 11 do 30 lat na Biwak pod hasłem: „Otwórz Serce” w dniach 15-17 czerwca, który odbędzie się w Katolickiej Szkole Podstawowej przy naszej parafii. Szczegóły na plakacie, stronie KSM na Facebooku oraz Regionalnego Duszpasterstwa Młodzieży. Zapisy do 10 czerwca przez formularz elektroniczny dostępny w wydarzeniu na podanych stronach. W trakcie Biwaku w sobotę 16 czerwca o godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się premiera sztuki teatralnej przygotowanej przez członków Stowarzyszenia pt. „Tajemnica miłości”, która wzorowana jest na treści objawień Cataliny Rivas. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 1. W związku z wejściem w życie RODO informujemy, iż wszelkie dokumenty w biurze parafialnym należy odbierać osobiście lub posiadając upoważnienie właściwej osoby!
 1. Warunki atmosferyczne sprawiają, że nasz ubiór stał się skromniejszy, jednak ze względu na szacunek dla miejsca świętego jakim jest kościół, prosimy aby to miejsce było uszanowane przez wiernych właściwym i godnym ubiorem. Pamiętajmy, że świątynia to nie plaża. Za zrozumienie bardzo dziękujemy!
 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Marka Głowackiego i śp. Lucynę Kiewlicz. Wieczny odpoczynek.