Ogłoszenia duszpasterskie – 27.05.2018 r.

 1. Dzieci zapraszamy do kościoła na spotkanie Kółka Różańcowego w środę o godz. 16.00
 1. W najbliższy czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus Chrystus jest obecny w nas i naszym życiu. Msze św. tego dnia sprawowane będą o godz. 7.30, 9.30 i 18.00. Po Mszy o 9.30 z naszego kościoła wyruszy procesja Eucharystyczna do parafii Chrystusa Miłosiernego. Prosimy o udekorowanie mieszkań. Zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości.
 1. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.30. Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian o pomoc w zbieraniu kwiatków i dostarczeniu ich na procesję w Boże Ciało i w oktawę.
 2. W czasie tak zwanej oktawy Bożego Ciała, Msze św. o godz. 18.00 będą sprawowane z procesją eucharystyczną
 3. Przypominamy że trwają zapisy na pieszą pielgrzymka na Jasną Górę która odbędzie się w dniach 28.07-6.08.2018. Formularz zgłoszeniowy i informacje dostępne są na stronie parafialnej i Facebooku.
 1. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
 1. W sobotę chorych i starszych odwiedzimy z komunią św. od godz. 8.00.
 1. „Zapomniane męczeństwo” i „Żołnierz Niezłomny Kościoła” to tytuły filmów dokumentalnych Jolanty Hajdasz o abp. Antonim Baraniaku – więzionym i torturowanym przez komunistyczny reżim oraz najbliższym współpracowniku prymasów Augusta Hlonda i Stefana Wyszyńskiego. Pokaz filmów oraz spotkanie ze scenarzystką i reżyserką wspomnianych obrazów odbędzie się dnia 2 czerwca o godz. 16.00 w Szkole Katolickiej. Wstęp wolny.
 1. Rodziców uczniów z klas II szkoły podstawowej, którzy chcą by ich dziecko przystąpiło w przyszłym roku do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w kościele, w przyszłą niedzielę, 3 czerwca, po Mszy świętej o godzinie 11.00.
 1. Rodzice zamawiający zdjęcia z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej będą mogli je odebrać w przyszłą niedzielę, 3 czerwca, po Mszy świętej o godzinie 11.00 w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej.
 1. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lichenia, która odbędzie się w dniu 9 czerwca. Zapisy wraz z numerem PESEL i wpłatą w wysokości 25 zł. przyjmujemy w zakrystii.
 1. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaprasza wszystkich młodych w wieku od 11 do 30 lat na Biwak pod hasłem: „Otwórz Serce” w dniach 15-17 czerwca, który odbędzie się w Katolickiej Szkole Podstawowej przy naszej parafii. Szczegóły na plakacie, stronie KSM na Facebooku oraz Regionalnego Duszpasterstwa Młodzieży. Zapisy do 10 czerwca przez formularz elektroniczny dostępny w wydarzeniu na podanych stronach.
 1. Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że dnia 1 czerwca br. rozpoczyna się nowy nabór do naszego Seminarium oraz na Wydział Teologiczny w Poznaniu, gdzie kształcą się przyszli kapłani, a w trybie stacjonarnym i zaocznym studiują osoby świeckie. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub w zakrystii.
 1. W związku z wejściem w życie RODO informujemy, iż wszelkie dokumenty w biurze parafialnym należy odbierać osobiście lub posiadając upoważnienie właściwej osoby!
 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian : śp. Jana Romejko z ul. Wojska Polskiego, śp. Reginę Kozłowską z ul. Wachowiaka, śp. Romana Żurawskiego z ul. Kiełbasiewicza oraz śp. Grzegorza Haręźlaka z ul. Szarych Szeregów Wieczny odpoczynek.