Ogłoszenia duszpasterskie – 20.05.2018 r.

 1. Przeżywana dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.
 1. Wczoraj w Gnieźnie miał miejsce Dzień Lektora naszej Archidiecezji. W czasie Mszy świętej w Katedrze bp Krzysztof Wętkowski pobłogosławił nowych lektorów i ceremoniarzy. Z naszej wspólnoty nowymi lektorami zostali: Paweł Drop, Stefan Karaszewski, Henryk Mucek, Martin Rusak, Radosław Sobczak i Krystian Walkowski. Posługę ceremoniarzy podejmują natomiast: Jakub Luber i Bartosz Mucek. Pamiętamy o nich w modlitwie.
 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 kolejna  grupa dzieci naszej parafii przystąpi po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Ogarnijmy je i ich rodziców naszą modlitwą.
 1. Dziś nabożeństwo majowe odbędzie się o godz. 15.00. W pozostałe dni majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
 1. Pierwsza próba dla osób, które w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania (w dniu 8.06.2018), odbędzie się dziś (w niedziele 20 maja) po Mszy o godzinie 18.00. Jednoczenie przypominamy że grafik prób umieszczony jest w gablocie i na stronie parafialnej.
 1. Młodzież zapraszamy na spotkanie Domu modlitwy w wtorek o godzinie 18.30 i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w niedzielę o 19.00.
 1. Dzieci zapraszamy do kościoła na spotkanie Kółka Różańcowego w środę o godz. 16.00.
 1. W przyszłą niedzielę, 27 maja, na Mszy św. o godz. 11.00, przeżywać będziemy rocznicę Pierwszej Komunii św. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci rocznicowych w piątek od godz. 17.00.
 1. Młodzież zapraszamy do udziału w Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 2 czerwca. Zapisy i informacje na facebooku Regionalnego Duszpasterstwa Młodych.
 1. Od dziś, czyli 20 maja, o godzinie 18.00 w parafii Świętego Ducha (Osiedle Piastowskie, ul. Jagiellońska 22) będzie Msza św. w obrządku greckokatolickim w języku ukraińskim. Jeśli mamy sąsiadów lub pracowników z Ukrainy, przekażmy im tę informację.
 1. „Zapomniane męczeństwo” i „Żołnierz Niezłomny Kościoła” to tytuły filmów dokumentalnych Jolanty Hajdasz o abp. Antonim Baraniaku – więzionym i torturowanym przez komunistyczny reżim oraz najbliższym współpracowniku prymasów Augusta Hlonda i Stefana Wyszyńskiego. Pokaz filmów oraz spotkanie ze scenarzystką i reżyserką wspomnianych obrazów odbędzie się dnia 2 czerwca o godz. 16.00 w Szkole Katolickiej. Wstęp wolny.
 1. Bóg zapłać za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła 11064 zł.
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania „Przewodnika Katolickiego”.
 1. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Agnieszkę Krysztofiak z ul. Słonecznikowej, śp. Annę Malicką z ul. Al. Niepodległości i wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek.