Ogłoszenia duszpasterskie – 6.05.2018 r.

 1. Trwa miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 2. 2 maja w naszym mieście miała miejsce XII Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej o Puchar Prymasa Polski i Prezydenta Miasta. Naszą parafię reprezentowało ponad 50 osób. Odnieśliśmy wiele indywidualnych i drużynowych sukcesów. Za każde miejsce na podium były przyznawane punkty dla parafii. Parafiadę wygrała nasza parafia, gromadząc 329 pkt. Tym samym obroniliśmy tytuł zdobyty poprzednio. Otrzymaliśmy pamiątkowy puchar i sprzęt sportowy o wartości 1000 zł ufundowany przez Księdza Prymasa. Gratulujemy wszystkim naszym Zawodnikom!
 3. Próba dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej w najbliższą niedzielę odbędzie się jutro – 7 maja, a dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej 20 maja, we wtorek, 8 maja. Próby odbywają się po nabożeństwie majowym.
 4. Klub Inteligencji  Katolickiej w Inowrocławiu zaprasza na wykład Pana Jana Koziorowskiego, z cyklu: Encykliki Społeczne – „Populorum progressio”. Spotkanie odbędzie się  8 maja o godzinie 17.30 i będzie poprzedzone Mszą Św. o godzinie 17.00 w naszym kościele.
 5. Młodzież zapraszamy na spotkanie Domu modlitwy w wtorek o godzinie 18.30 oraz na spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w niedzielę o 19.00.
 6. Dzieci zapraszamy do kościoła na spotkanie Kółka Różańcowego w piątek o godz. 16.15.
 1. W piątek o godzinie 19.00 w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej rozpocznie się kurs przedmałżeński. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, którzy takiego kursu jeszcze nie posiadają.
 1. Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Powołanych i Wspierających Powołania. Wyjazd sprzed kościoła pw. Chrystusa Miłosiernego, w sobotę, 12 maja o godzinie 3.00, zaś powrót tego samego dnia do godziny 21.00. Zapisy, wraz z wpłatą 60 zł i podaniem numeru PESEL, przyjmuje ks. dziekan Paweł Kowalski.
 1. W przyszłą niedzielę, 13 maja, na Mszy św. o godz. 10.30, pierwsza grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii Świętej. Prosimy by w miarę możliwości osoby nie związane z dziećmi pierwszokomunijnymi przyszły na Eucharystię o innej porze, aby umożliwić świętowanie dzieciom i ich bliskim. Jednocześnie informujemy, że wcześniejsza Msza św. będzie sprawowana o godz. 9.15.
 1. W ramach VIII edycji „Koncerty Maryjne z Różą”, w przyszłą niedzielę, 13 maja po Mszy św. o godz. 12.30, odbędzie się koncert inowrocławskiego chóru „Halka”, który zaprezentuje muzykę sakralną. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tej Eucharystii i koncercie.
 1. W niedzielę, 13 maja, przypada rocznica objawień fatimskich. Nabożeństwo Fatimskie w połączeniu z majowym odbędzie się po Mszy św. o 18.00! Prosimy zabrać świece.
 1. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.
 1. Katolicka Szkoła Podstawowa informuje, iż jest jeszcze kilka wolnych miejsc w przedszkolu i oddziale zerowym. Gorąco zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły. Kontakt w sekretariacie lub u Księdza Proboszcza.
 1. Młodzież gimnazjalną, licealną i studentów zapraszamy do udziału w XXII Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 2 czerwca pod hasłem: „JESTEM”. Szczegóły na facebooku Regionalnego Duszpasterstwa Młodych. Zgłoszenia wyłącznie przez formularz elektroniczny! Ostateczny termin do 28 maja do północy lub do zamknięcia listy! Koszt: 35 zł.
 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Annę Królikowską z Wojska Polskiego i wszystkich naszych bliskich zmarłych Wieczny odpoczynek.