Ogłoszenia duszpasterskie-29.04.2018

 1. Od wtorku rozpocznie się miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
 2. Dzieci zapraszamy do kościoła na spotkanie Kółka Różańcowego w środę o godz. 16.00.
 3. W środę, 2 maja, w naszym mieście odbędzie się XII Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Wszystkie osoby, które zapisały się na nią, prosimy o odbiór kart uczestnika w zakrystii. Informujemy, że 2 maja, od godziny 30 do 8.45, odbędzie się osobista weryfikacja zawodników startujących w konkurencjach sportowych na terenie Stadionu Miejskiego im. Inowrocławskich Olimpijczyków. Osoby, które nie stawią się do weryfikacji, nie będą dopuszczone do konkurencji.
 4. W czwartek, 3 maja, obchodzić będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte sprawowane będą o godz. 8.00; 11.00; 17.00; 18.00.
 5. W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne w wtorek (1 maja) i w czwartek (3 maja).
 6. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich zaprasza w I czwartek miesiąca na godz. 16.20 na modlitwę różańcową w intencji powołań oraz na Mszę św. o godz. 17.00. Po Mszy zebranie formacyjne w salce.
 7. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Spowiedź św. od godz. 16.00.
 8. Ks. abp Wojciech Polak udzielił wszystkim mieszkańcom naszej Archidiecezji dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja.
 9. Chorych i starszych odwiedzimy z Komunią św. w sobotę 5 maja od godz. 8.00.
 10. Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Powołanych i Wspierających Powołania. Szczególnie zapraszamy rodziny powołanych: kapłanów, zakonników i zakonnic oraz członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich AG i modlących się o powołania. Wyjazd sprzed kościoła pw. Chrystusa Miłosiernego, w sobotę, 12 maja o godzinie 3.00, zaś powrót tego samego dnia do godziny 21.00. Zapisy, wraz z wpłatą 60 zł i podaniem numeru PESEL, przyjmuje ks. dziekan Paweł Kowalski.
 11. Katolicka Szkoła Podstawowa informuje, iż jest jeszcze kilka wolnych miejsc w przedszkolu i oddziale zerowym. Gorąco zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły. Kontakt w sekretariacie lub u Księdza Proboszcza.
 12. Informujemy, że rozpoczęły się zapisy na piesza pielgrzymka na Jasną Górę która odbędzie się w dniach 28.07-6.08.2018. Formularz zgłoszeniowy i informacje dostępne są na stronie parafialnej i Facebooku. Jednoczenie przypominamy że będzie również organizowany wyjazd autokarowy na powitanie pielgrzymów z noclegiem w domu pielgrzyma.
 13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Lucynę Szczeszak; śp. Elżbietę Matuszak z ul. Szarych Szeregów; śp. Grzegorza Stefańskiego z ul. Wierzbińskiego i wszystkich naszych bliskich zmarłych Wieczny odpoczynek.