Ogłoszenia duszpasterskie–8.04.2018 r.

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy!
 2. Dzisiaj po Mszy o godzinie 18.00 spotkanie rodziców i kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.
 3. W poniedziałek przeżywać będziemy liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 18.00 osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną modlitwę.
 4. W tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po wieczornej Mszy świętej odbędą się spotkania dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Szczegółowy harmonogram spotkań dla poszczególnych grup został podany na piątkowym spotkaniu z rodzicami.
 5. Młodzież zapraszamy na spotkanie Domu modlitwy w wtorek o godzinie 18.30, oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w niedzielę o 19.00.
 6. Tomek i „Agnieszka” zapraszają dzieci na spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego w piątek o godz. 16.15 w kościele.
 1. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia. Na 9.00 zapraszamy dzieci z grupy III, a na 10.00 dzieci z grupy IV.
 2. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych przypominamy o spotkaniu z przedstawicielem firmy wykonującej zdjęcia i film z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Odbędzie się ono w kościele w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11.00.
 3. Młodzież z Inowrocławia zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce Młodych do Grobu św. Wojciecha. Link do formularza zgłoszeniowego i szczegóły na facebooku i stronie internetowej.
 4. Koinonia Jan Chrzciciel zaprasza na Kurs dla kobiet „Kobieta Pewna Siebie”, który odbędzie się w sobotę i niedzielę (14-15 kwietnia) w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej. Szczegółowe  informacje na plakacie.
 5. Za tydzień 15 kwietnia będziemy gościć w parafii promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, p. Marka Kędziorka, który poprzez słowo świadectwa przybliży nam osobę i nauczanie Kapłana Męczennika. Po każdej Mszy Św. będzie można obejrzeć w naszym kościele wystawę o ks. Jerzym, a przy wyjściu nabyć komplet płyt z jego kazaniami, także tę najważniejszą z duchowym testamentem.
 6. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy.
 7. Informujemy, że jest jeszcze kilka miejsc wolnych w oddziałach przedszkolnych i pierwszej klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Szkoły. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie Szkoły.
 1. Zachęcamy do nabywania i lektury: „Przewodnika Katolickiego” .
 2. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Mariannę Klimczak, śp. Sabinę Leszkowską z ul. Wachowiaka; śp. Bożenę Idczak, śp. Bogdana Łukaszewskiego; Ryszarda Mikołajczaka z ul. Wojska Polskiego; śp. Elżbietę Węclewską z ul. Rąbińskiej; śp. Reginę Bobrowską z ul. Al. Niepodległości; śp. Bogumiłę Bukałę z ul. Sz. Szeregów i wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…