Ogłoszenia parafialne-18.03.2018

 1. Od dziś do środy przeżywać będziemy rekolekcje wielkopostne, które głosić będzie prof. dr hab. Paweł Podeszwa. Nauki rekolekcyjne głoszone będą dzisiaj na każdej Mszy św. oraz w dni powszednie na Mszach św. o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. Gorąco zapraszamy do udziału!
 2. Od poniedziałku rozpoczynają się również rekolekcje dla uczniów „Ekonomika”.
 1. Młodzież zapraszamy na spotkanie Domu modlitwy we wtorek o godzinie 18.30 do salki oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w niedzielę o 19.00.
 1. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia. W tym dniu obchodzimy także 35 rocznicę erygowania naszej parafii. Na wszystkich Mszach pobłogosławione zostaną palmy. W tym roku Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przygotuje palmy, które będzie można nabyć przed każdą Mszą świętą. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci z palmami na Mszę św. o godz. 11.00. Przed tą Mszą gromadzimy się przy starej kaplicy, skąd ruszy procesja do kościoła. Największe i najładniejsze palmy, wykonane samodzielnie, zostaną nagrodzone.
 1. MŁODZIEŻ zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym wyjeździe na Misterium Męki Pańskiej do Kruszwicy. Wyjazd poprzedzi Msza św. w intencji młodzieży w kościele Świętego Ducha o godz. 17.00. Zapisy wyłącznie przez formularz elektroniczny do 23 marca.
 1. W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, chorych i starszych odwiedzimy z komunią świętą w Wielki Piątek. Chorych nie objętych comiesięczną komunią prosimy zgłaszać w biurze, lub zakrystii.
 1. Trwają spowiedzi wielkanocne w inowrocławskich parafiach. W naszej parafii spowiedź odbędzie się w najbliższą sobotę 24 marca od godz. 10.30 – 12.00 oraz od 16.3o do 17.45 i od 19.00 do 20.00  Korzystajmy z tego sakramentu, abyśmy pojednani z Bogiem i ludźmi weszli w przeżywanie tajemnic Wielkiego Tygodnia. W niedzielę Palmową będzie bardzo ograniczona możliwość skorzystania ze spowiedzi.
 1. Zbliża się czas przygotowania Grobu Pańskiego. W związku z tym przy głównym wyjściu z kościoła umieszczono skarbonę, do której można składać ofiary na ten cel.
 2. Spłonął dom mieszkańcom naszej parafii z ul. Słonecznikowej. Aby wesprzeć pogorzelców przy wyjściach z kościoła, odbywa się zbiórka do puszek na ten cel.
 3. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.
 4. Na czas rekolekcji i wielkanocnych spowiedzi parafialnych zawiesiliśmy dyżur spowiedniczy w kościele Św. Krzyża u Ojców Franciszkanów do 10 kwietnia.
 5. Dziękujemy za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła 10162 zł. 17 gr. Bóg zapłać!
 6. Dziękujemy również parafianom za zawieszenie obrazu naszej patronki jak również za wywiezienie gruzu. Bóg zapłać! 
 7. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 8. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.
 9. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu śp. Włodzimierza Górnego, śp. Andrzeja Gołucha z ul. Kusocińskiego; śp. Ewę Nadolną z ul. Arctowskiego; śp. Annę Sypniewską z ul. Krzymińskiego; śp. Jana Domańskiego z ul. Wojska Polskiego; Genowefę Żelazną z ul. Wierzbińskiego; śp. Stanisława Mazura z ul. Sz. Szeregów i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek