Ogłoszenia duszpasterskie-11.03.2018

 1. Od poniedziałku (12 marca do 14 marca) uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych będą przeżywać rekolekcje.
Poniedziałek

Wtorek

8.45 Nauka dla uczniów  klas V,VI i VII
9.45 Nauka dla uczniów  klas III i IV
10.45 Nauka dla uczniów  klas 0, I i II
11.45 Nauka dla uczniów  klas II i III Gimnazjum
! Wtorek ! 13.00 Sakrament pokuty i pojednania
Środa 9.00 Msza Święta dla uczniów klas IV, V,VI i VII
10.00 Msza Święta dla uczniów klas  II i III Gimnazjum
11.00 Nauka dla uczniów klas 0, I, II i III

 

 1. Młodzież zapraszamy na spotkanie Domu modlitwy w piątek o godzinie 18.30 do salki oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – w niedzielę o 19.00.
 2. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w sobotę, 17 marca. Na godzinę 9.00 zapraszamy dzieci z grupy III, a na 10.00 dzieci z grupy IV.
 3. Koinonia Jan Chrzciciel zaprasza na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie w sobotę (17 marca) o godzinie 18.00.
 4. W następną niedzielę (18 marca) odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców z klas VII szkoły podstawowej i II gimnazjum po Gorzkich Żalach.
 5. Zbliża się czas przygotowania Grobu Pańskiego. W związku z tym przy głównym wyjściu z kościoła umieszczono skarbonę, do której można składać ofiary na ten cel.
 6. 2 maja w naszym mieście odbędzie się XII Parafiada. Osoby chętne do wspólnej sportowej zabawy zapraszamy, aby zapisały się w zakrystii. W tym roku organizatorzy przewidują następujące konkurencje: nordic walking – nowość, kategoria open, każdy zawodnik zdobywa punkty dla parafii, wielobój parafialny – (przeciąganie liny, skoki w workach, rzut podkową, strzał z łuku do celu), piłka nożna, piłka siatkowa bez ograniczeń wiekowych, streetball pływanie – styl dowolny, biegi, tenis stołowy, ściana wspinaczkowa, skate park.
 7. Spłonął dom mieszkańcom naszej parafii z ul. Słonecznikowej. Aby wesprzeć pogorzelców w przyszłą niedzielę, 18 marca, odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
 8. 16 marca br., w Instytucie Kultury Europejskiej w Gnieźnie, odbędzie się sympozjum naukowe pt. „Myśl mariologiczna i maryjna Johna Henry’ego Newmana”. Gościem honorowym będzie ks. David Brown, kapelan Kościoła Anglikańskiego w Warszawie. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
 9. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.
 10. Od przyszłej niedzieli, rozpoczną się w naszej świątyni Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. prof. dr Paweł Podeszwa. Szczegółowy program rekolekcji podany zostanie za tydzień. Zapraszamy do udziału.
 11. Cieszymy się, iż dotarł do nas obraz patronki naszej świątyni, który został namalowany przez profesora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Pana Zbigniewa Sałaja, a w większości ufundowany przez rodziców dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej w ubiegłym roku. Ofiarodawcą Bóg zapłać!
 12. Na czas rekolekcji i wielkanocnych spowiedzi parafialnych zawiesiliśmy dyżur spowiedniczy w kościele Św. Krzyża u Ojców Franciszkanów do 10 kwietnia. 
 13. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 14. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.
 15. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu śp. Barbarę Kujawę z ul. Krzymińskiego; śp. Łucjana Leszczyńskiego z ul. Wachowiaka; śp. Czesława Kwiatkowskiego z ul. Kusocińskiego; śp. Małgorzatę Nowak z ul. Sz. Szeregów; śp. Teresę Zimnoch z ul. Wierzbińskiego i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek