Ogłoszenia duszpasterskie-4.03.2018

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale sprawowane są w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, a w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz 17.00, dla dzieci o godz. 16.30. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Młodzież zapraszamy na spotkania Domu modlitwy – we wtorek o godz. 18.30, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży  – w niedzielę o 19.00. Jednocześnie chcemy poinformować, że ukonstytuował się zarząd diecezjalny KSM. Jego prezesem została nasza parafianka – Agata Szewczykowska. Serdecznie gratulujemy!
 3. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w środę na Mszę św. w intencji ojczyzny o godz. 8.00 a po niej na spotkanie formacyjne.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez członków Ruchu Światło – Życie odbędzie się w kościele w czwartek, 8 marca, o 20.00. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W piątek o 19.00 zapraszamy na adorację krzyża, która potrwa do godz. 21.00.
 6. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w sobotę, 10 marca. Na 9.00 zapraszamy dzieci z grupy I, a na 10.00 dzieci z grupy II.
 7. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne dla szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. Szczegółowy plan zostanie podany za tydzień.
 8. Osoby, które zamawiały alby pierwszokomunijne mogą je odebrać w sklepie producenta „Aniołek” przy ul. Dworcowej 15.
 9. Za tydzień składka inwestycyjna.
 10. Pragniemy poinformować, iż zapowiadana projekcja filmu Grzegorza Brauna pt. „Luter i rewolucja protestancka” z przyczyn od nas niezależnych nie odbędzie się! Przepraszamy!
 11. 2 maja w naszym mieście odbędzie się XII Parafiada. Osoby chętne do wspólnej sportowej zabawy zapraszamy, aby zapisały się w zakrystii. W tym roku organizatorzy przewidują następujące konkurencje: nordic walking – nowość, kategoria open, każdy zawodnik zdobywa punkty dla parafii, wielobój parafialny – (przeciąganie liny, skoki w workach, rzut podkową, strzał z łuku do celu), piłka nożna, piłka siatkowa bez ograniczeń wiekowych, streetball pływanie – styl dowolny, biegi, tenis stołowy, ściana wspinaczkowa, skate park.
 12. W minionym tygodniu spłonął dom mieszkańcom naszej parafii z ul. Słonecznikowej. Aby wesprzeć pogorzelców w niedzielę, 25 marca odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
 13. Społeczność Katolickiej Szkoły Podstawowej w Inowrocławiu serdecznie zaprasza uczniów wraz z Rodzicami na drzwi otwarte. Odbędą się one 10 marca 2018 roku o godzinie 10.00, w budynku szkoły przy ul. Wojska Polskiego 20. W programie przewidziano: spotkanie z wychowawcami, poznanie oferty i bazy dydaktyczno – wychowawczej szkoły oraz obejrzenie przedstawienia pt. „Jak Jezus przyszedł do szkoły”. Zapraszamy do oddziałów przedszkolnych oraz klas: pierwszej, czwartej i siódmej.
 14. Po remoncie starej kaplicy mamy do zbycia gruz. Gdyby był ktoś zainteresowany tą sprawą to prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
 15. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 16. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.
 17. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Eugeniusza Orczykowskiego z ul. Szarych Szeregów, śp. Rafała Rymarkiewicza, śp. Czesławę Prokopiuk, śp. Annę Zasadę z ul. Wojska Polskiego, śp. Irenę Kisiel z Batkowa i wszystkich naszych bliskich zmarłych . Wieczny odpoczynek…