Ogłoszenia duszpasterskie–25.02.2018 r.

 1. Dziś dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie siostrę Teresę Gieńko – Pallotynkę z Poznania, która przybliża nam sytuację życia na misjach.
 2. W poniedziałek i czwartek zapraszamy na katechezy neokatechumenalne. Początek po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.30).
 3. Młodzież zapraszamy na spotkania Domu modlitwy – we wtorek o godz. 18.30 do salki parafialnej, a Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży  – w niedzielę o 19.00.
 4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale sprawowane są w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, a w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz 17.00, dla dzieci o godz. 16.30. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację krzyża, która potrwa do godz. 21.00.
 6. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Od godz. 15.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00.
 7. Chorych i starszych odwiedzimy z komunią św. w sobotę, 3 marca od godz. 8.00.
 8. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.
 9. Informujemy, że został wznowiony dyżur spowiedniczy. Spowiedź została przeniesiona z kościoła Św. Barbary do kościoła Św. Krzyża do Ojców Franciszkanów. Od poniedziałku do soboty od godz. 10.00 do 11.30 dyżurują księża z parafii dekanatu Inowrocław I i II oraz  od poniedziałku do piątku od godz. 15.30 do 17.00 dyżurują Ojcowie Franciszkanie.
 10. Są już gotowe alby dla dzieci pierwszokomunijnych. Przymiarka i odbiór odbywają się w sklepie producenta „ Aniołek” przy ulicy Dworcowej 15.
 11. W parafii franciszkańskiej pw. Świętego Krzyża w Inowrocławiu rozpoczyna się kurs przygotowania do bierzmowania dla osób dorosłych. Pierwsze spotkanie 4 marca o godzinie 16.15 w salce parafialnej.
 12. W poniedziałek 5 marca o godz. 19.00 w sali gimnastycznej Katolickiej Szkoły Podstawowej, odbędzie się projekcja filmu Grzegorza Brauna pt. „Luter i rewolucja protestancka”. Bezpłatne karty wstępu do odebrania w zakrystii.
 13. Parafia p.w. Św. Józefa organizuje pielgrzymkę do Wilna. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 14. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 15. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.
 16. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Janinę Tydola, śp. Zenona Tańskiego z ul. Szarych Szeregów; śp. Lucynę Sobieraj z ul. Błażka; śp. Alicję Nowakowską z ul. Al. Niepodległości i wszystkich naszych bliskich zmarłych … Wieczny odpoczynek…