Ogłoszenia duszpasterskie-11.02.2018

 1. Dziś przypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy osoby chore na Msze św. o godz. 12.30, sprawowaną przez Księdza Prymasa Wojciecha Polaka, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Msza święta będzie transmitowana w internecie na stronie www.archidiecezja.pl
 2. W poniedziałek i czwartek zapraszamy na katechezy neokatechumenalne. Początek po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.30).
 3. W najbliższą środę, 14 lutego, rozpoczniemy okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową w naszym kościele celebrujemy w następującym porządku:00, 9.30, 17.00, 18.00. Przypominamy, że w tym dniu wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.
 4. W środę biuro parafialne będzie nieczynne.
 5. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pasyjne. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, która odbędzie się dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00 a dla dzieci o godz. 16.30, a w niedzielę na Gorzkie Żale sprawowane po Mszy św. o godz. 16.00.
 6. Do 14 lutego przed budynkiem Katolickiej Szkoły Podstawowej trwa zbiórka elektrośmieci – zużyte komputery, drukarki, żelazka, pralki, lodówki itp. Prosimy wszystkich, którzy posiadają elektrośmieci o ich dostarczenie. Prosimy, aby składać je przed środkowym garażem.
 7. W związku z rozpoczętą rekrutacją do projektu „Dzienny Dom Pobytu” w ramach pierwszego naboru serdecznie zapraszamy osoby niesamodzielne , które na skutek stanu zdrowia, choroby, wieku nie mogą samodzielnie wykonywać podstawowych czynności dnia codziennego oraz ich opiekunów, do składania formularzy zgłoszeniowych. Informacje na temat projektu dostępne są na plakatach wywieszonych w gablotach oraz w biurze parafialnym. Zgłoszenia do projektu dokonać można wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny do naszej stronie internetowej projektu w zakładce rekrutacja oraz w biurze parafialnym. Udział w projekcie jest bezpłatny.
 1. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.
 2. Informujemy, że od lipca w każdą środę będzie odprawiana Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 3. Zwracamy się z prośbą do osoby umiejącej układać wykładziny PCV o kontakt z księdzem proboszczem.
 4. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 5. Zachęcamy do nabywania „ Przewodnika Katolickiego”.
 6. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Bernarda Młodystacha z ul. Wojska Polskiego; śp. Włodzimierza Ruczkowskiego z ul Błażka; śp. Irenę Świercz; śp. Kazimierę Polewską z ul. Szarych Szeregów; śp. Jadwigę Zielińską z ul. Wierzbińskiego; śp. Władysławę Gotówkę z ul. Jaworskiej i wszystkich naszych bliskich zmarłych … Wieczny odpoczynek…