Ogłoszenia duszpasterskie–24.12.2017 r.

 1. W poniedziałek obchodzić będziemy pamiątkę Narodzenia Chrystusa. Zapraszamy na Pasterkę, czyli Mszę św. sprawowaną o północy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej w naszych wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech towarzyszy jej wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, dzielenie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. W uroczystość Bożego Narodzenia, Msze św. będą sprawowane jak w niedzielę!
 3. We wtorek, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, obchodzimy wspomnienie św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. sprawowane będą jak w niedzielę. Tego dnia o godz. 14.30 zapraszamy wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd, a szczególnie dzieci z ich roratnimi pracami.
 4. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w posprzątaniu naszej świątyni do przeżycia nadchodzących świąt. Bóg zapłać.
 5. Opłatki na stół wigilijny można nabyć w wejściu do  wieży kościoła.
 6. W czwartek o godzinnie 10.00 w świetlicy Katolickiej szkoły Podstawowej spotkanie kolędowe całej służby liturgicznej – ministrantów i lektorów. Tradycyjnie można przynieść ze sobą cos do zjedzenia.
 7. Od czwartku, 28 grudnia, rozpocznie się Wizyta Duszpasterska, zwana kolędą! Plan kolędy znajduje się w gablotach, na stronie parafialnej i parafialnym facebooku.
 8. W przyszłą niedzielę przypadnie ostatni dzień roku 2017. Po Mszy świętej o godzinie 18.00 odprawimy  nabożeństwo dziękczynno – błagalne za miniony czas.
 9. Prosimy o sprawdzanie intencji Mszy świętych wywieszonych w gablotach.
 10. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Stanisławę Lisiecką z ul. Krzymińskiego; śp. Janusza Ziółkowskiego; śp. Halinę Myszkowską z ul. Wojska Polskiego; śp. Elżbietę Jezierską z ul. Szarych Szeregów, śp. Władysławę Jarmusz z ul. Wierzbińskiego, śp. Edwarda Pasternaka z ul. Kiełbasiewicza oraz wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…