Ogłoszenia duszpasterskie-3.09.2017 r.

 1. W poniedziałek o godz. 8.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 („Ekonom”). Natomiast o godz. 9.00 Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny dla uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej (poświęcenie przyborów szkolnych dzieci kl. I i 0) i Katolickiego Gimnazjum.
 2. Katolicka Szkoła Podstawowa mieszcząca się przy naszej parafii informuje, że są jeszcze ostatnie miejsca w klasie pierwszej oraz oddziałach przedszkolnych. Przyjmujemy dzieci od 2,5 roku. Koszt miesięcznie tylko 100 zł. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoły w sekretariacie.
 3. Od poniedziałku biuro parafialne wraca do godzin urzędowania sprzed wakacji.
 4. Żywy różaniec zaprasza na spotkanie formacyjne w środę po Mszy św. o godz. 8.00.
 5. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich chętnych w I Czwartek Miesiąca na modlitwę różańcową w intencji kapłanów o godzinie 16.30,  Mszę świętą w intencji powołań kapłańskich o godz. 17.00 oraz na zebranie formacyjne po jej zakończeniu. 
 6. Dzieci z klas II i III zapraszamy do zakrystii po odbiór nowych książeczek do wklejania, naklejek potwierdzających uczestnictwo dziecka w niedzielnej Mszy świętej. Książeczki i naklejki mają stanowić formę motywacji dziecka do regularnego uczestnictwa w niedzielnej eucharystii. Organizacyjne spotkanie dla rodziców dzieci z klas II i III odbędzie się w przyszłą niedzielę, 10 września, po Mszy świętej o godzinie 11.00.
 7. W piątek, 8 września, obchodzimy święto Narodzenia NMP. W tym dniu zostanie dokonany Akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi wszystkich parafii naszej Archidiecezji. Z tej okazji zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy o godzinie 18.00, na zakończenie której dokonamy uroczystego poświecenia.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 16.00, odbędzie się spotkanie rodziców i kandydatów do bierzmowania klas II gimnazjum a po Mszy św. o 18.00 odbędzie się spotkanie rodziców i kandydatów do bierzmowania klas III gimnazjum.
 9. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające przy naszej parafii organizuje piknik z okazji zakończenia wakacji, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 10 września. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami. Spotkanie potrwa od 15:00 do 17:00. W trakcie pikniku odbędzie się wiele konkursów dla dzieci i młodzieży: tor przeszkód, malowanie twarzy oraz kurs zumby dla wszystkich pań. O 15:30 uczestnicy pikniku rozegrają mecz piłki nożnej przeciwko drużynie naszych ministrantów, którzy zdobyli tytuł mistrzów naszej diecezji. Dla dzieci będzie również podwieczorek. Bardzo prosimy osoby dorosłe o pomoc w opiece nad dziećmi podczas trwania pikniku. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii po każdej Mszy świętej.
 10. Jest już nowa księga intencji na rok 2018.
 11. Dziękujemy panom, którzy pomogli przenieść książki z biblioteki KIK. Bóg zapłać!
 12. Za tydzień składka inwestycyjna!
 13. Od 6 do13 września Ksiądz Proboszcz udaje się na parafialną pielgrzymkę do Fatimy. W tym czasie obowiązki proboszcza pełnić będzie ks. Andrzej Kostencki.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania „Przewodnika Katolickiego.”
 15. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian a w szczególności: śp. Krystynę Figas z ul. Wojska Polskiego, śp. Jana Jałowca z ul. Al. Niepodległości, śp. Mirosławę Kwiatkowską z ul. Krzymińskiego, śp. Mariana Kacprzaka z ul. Szarych Szeregów i wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek…