Ogłoszenia duszpasterskie–25.06.2017r.

 1. Rozpoczął się czas wakacji. Niech stanie się on okazją do odpoczynku. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Prosimy, aby w czasie wakacji w sposób szczególny zwrócić uwagę na godny ubiór w świątyni.
 1. Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii p.w. Świętej Królowej Jadwigi w Inowrocławiu zwołuje Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia w dniu 27 czerwca 2017 roku (wtorek) o godz. 19.00 w budynku parafii p.w. Świętej Królowej Jadwigi, w salce AA. W porządku obrad zatwierdzenie sprawozdania za rok 2016 i sprawy bieżące.
 1. W środę lektorzy i ceremoniarze udają się wraz z ks. Andrzejem na wyjazd w góry do Zakopanego. Dziś przed kościołem lektorzy będą zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dofinansowanie tego wyjazdu. Za wszelką życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać! Przy tej okazji dziękujemy także za ubiegłotygodniowe ofiary na dofinansowanie letniego wypoczynku naszych lektorek.
 1. Nabożeństwa czerwcowe do piątku po Mszy św. o godz. 18.00.
 1. W czwartek będziemy  przeżywać Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. tego dnia sprawowane będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. Niech nasz udział Eucharystii będzie okazją do wypraszania licznych łask dla następcy św. Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieża Franciszka. Składka z tego dnia przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 1. Od 1 lipca biuro parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30.
 1. Od przyszłej niedzieli, przez cały okres wakacji, Msze św. popołudniowe w niedziele sprawowane będą o godz. 18.00 i 20.00!
 1. W dniach 28 lipca – 6 sierpnia wyruszy z naszej parafii na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Promienista. Zapisywać można się na nią w zakrystii a także przez formularz elektroniczny podany na naszej stronie parafialnej i facebooku. Tradycyjnie zachęcamy do składania intencji pielgrzymkowych – formularze znajdują się przy głównym wyjściu z kościoła i w zakrystii.
 1. Planujemy także pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę. Zapisy i informacje u Księdza Proboszcza.
 1. Kustosz Sanktuarium w Markowicach serdecznie zaprasza na doroczne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju, które rozpoczną się w sobotę 1 lipca o godz. 19.00. Suma odpustowa odprawiona zostanie przez Ks. Abpa Józefa Górzyńskiego w niedzielę 2 lipca o godz. 12.00. Natomiast tydzień później, w niedzielę 9 lipca będzie miał miejsce odpust chorych, który rozpocznie się o godz. 14.00, a Mszy odpustowej z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych przewodniczyć będzie Ks. Infułat Jerzy Stefański. Szczegółowy plan uroczystości odpustowych na plakacie.
 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy śp. Jadwigę Kowalską z ul. Błażka i śp. Helenę Jazubską z Kusocińskiego oraz zmarłych parafian. Wieczny odpoczynek.