Ogłoszenia duszpasterskie-18.06.2017 r.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dekoracji i przebiegu tegorocznej Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy również za przywiezienie brzózek. Za wszelki trud składamy Bóg zapłać!
 1. Dziś przed kościołem lektorki z naszej parafii będą zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dofinansowanie ich wspólnego wakacyjnego wypoczynku. Niech hojność naszego serca będzie najlepszym wyrazem wdzięczności za ich całoroczną służbę przy ołtarzu. Za wszelką życzliwość już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!
 1. Informujemy, że nasi ministranci i lektorzy wygrali główną nagrodę w konkursie na reklamę LSO pt. „Idźcie i Głoście” zorganizowanym w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki LSO do Poznania. W minioną sobotę odebraliśmy pamiątkowy dyplom i projektor multimedialny. Nagrodzony film do obejrzenia na stronie internetowej i facebooku: https://www.youtube.com/watch?v=OrjtfCAhG6o
 1. W czasie oktawy Bożego Ciała, Msze św. o godz. 18.00, będą z procesją eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.
 1. W środę przypada 14. rocznica konsekracji naszego kościoła.
 1. W czwartek Mszy św. o godz. 18.00 ostatnia procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wokół kościoła. Prosimy wspólnoty modlitewne z naszej parafii o przygotowanie ołtarzy.
 1. Dzieci zapraszamy na spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego w czwartek o 17.30 w kościele.
 1. Młodzież zapraszamy na spotkanie Domu Modlitwy w czwartek ok godz. 18.30 do salki.
 1. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 1. W piątek dzieci i młodzież przeżywać będą zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 8.00 Msza Święta dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4, a o godz. 9.00 dla uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej. Pozostałych uczniów zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00.
 1. Składamy serdeczne podziękowanie za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła 9170 zł. 87 gr. Bóg zapłać!
 1. W dniach 28 lipca – 6 sierpnia wyruszy z naszej parafii na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Promienista. Zapisywać można się na nią w zakrystii a także przez formularz elektroniczny podany na naszej stronie parafialnej i facebooku. Tradycyjnie zachęcamy do składania intencji pielgrzymkowych – formularze znajdują się przy głównym wyjściu z kościoła i w zakrystii.
 1. Planujemy także pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę. Zapisy i informacje u Księdza Proboszcza.
 1. W sobotę, 24 czerwca, grupa naszych parafian wraz z Księdzem Proboszczem wyrusza na rowerową pielgrzymkę do Rzymu. Prosimy o modlitwę! Obowiązki proboszcza w tym czasie będzie pełnił ks. Andrzej.
 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian. Wieczny odpoczynek.