Ogłoszenia duszpasterskie-11.06.2017 r.

1.    Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.30. Zwracamy się z  prośbą do wszystkich parafian o pomoc w zbieraniu kwiatków i dostarczeniu ich na procesję w Boże Ciało i w oktawę.

2.    We wtorek Nabożeństwo Fatimskie z procesją rozpocznie się o godz. 20.00. Prosimy zabrać świece!

3.    W środę po Mszy św. o 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

4.    W najbliższy czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i prosimy Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus Chrystus jest obecny w nas i naszym życiu. Msze św. tego dnia sprawowane będą o godz. 7.30, następnie udajemy się do kościoła p.w. Chrystusa Miłosiernego, skąd po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy procesja Eucharystyczna do naszego kościoła. Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona msza św. w naszym kościele. Prosimy o udekorowanie mieszkań. Po południu Msza św. sprawowana będzie o godz. 18.00. Zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości.

5.    Przesunięcie godziny procesji na Rabinie, spowodowane jest przeżywaniem 30 r. Kongresu Eucharystycznego i wspólną Procesją Eucharystyczną o godz. 11.00 pod przewodnictwem księdza Prymasa.

6.    W Boże Ciało – 15 czerwca o godz. 19:00 pod tężnią w Parku Solankowym odbędzie się koncert dziękczynienia pod nazwą „Solannowe Uwielbienie”.

7.    W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. o godz. 18.00 będą z procesją eucharystyczną.

8.    Przypominamy, że do końca czerwca trwają zapisy dzieci, które w przyszłym roku chcą przystąpić do I Komunii Świętej. Formularze zgłoszeniowe do odebrania w zakrystii.

9.    W przyszłą niedzielę (18 czerwca) odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców z klas I i II gimnazjum po Mszy św. o godz. 16.00 w kościele.

10.    W przyszłą niedzielę przed kościołem lektorki z naszej parafii będą zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dofinansowanie ich wspólnego wakacyjnego wypoczynku. Niech hojność naszego serca będzie najlepszym wyrazem wdzięczności za ich całoroczną służbę przy ołtarzu. Za wszelką życzliwość już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!

11.    W dniach 28 lipca – 6 sierpnia wyruszy z naszej parafii na  Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Promienista. Zapisywać można się na nią w zakrystii  a także przez formularz elektroniczny podany na naszej stronie parafialnej i facebooku. Tradycyjnie zachęcamy do składania intencji pielgrzymkowych – formularze znajdują się przy głównym wyjściu z kościoła i w zakrystii.

12.    Planujemy także pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę. Zapisy i informacje u ks. proboszcza.

13.    Parafia w Zabartowie organizuję we wrześniu pielgrzymkę do Medjugorie. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

14.    Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkich naszych zmarłych:  śp. Sabinę Kwarcińską z ul. Wierzbińskiego i śp. Salomeę Bodę z ul. Wojska Polskiego. Wieczny odpoczynek.