Ogłoszenia duszpasterskie–4.06.2017 r.

1.    Przeżywana dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

2.    Nabożeństwo czerwcowe sprawowane jest codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

3.    Próby dla osób, które w tym tygodniu przyjmą sakrament bierzmowania, odbędą się: w wtorek i środę (6 i 7 czerwca) o godzinie 18.45 w kościele.

4.    Kolejne spotkanie formacyjne dla członków Żywego Różańca odbędzie się w środę, 7 czerwca, po Mszy świętej o godzinie 8.00.

5.    W czwartek, 8 czerwca o godz. 17.00, będziemy przeżywać uroczystości odpustowe ku czci Św. Królowej Jadwigi, patronki Miasta Inowrocławia i naszej parafii. Sumę odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. bp Bogdan Wojtuś. Jednocześnie podczas tej Mszy św. Ksiądz Biskup udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do wspólnej modlitwy. W tym dniu biuro parafialne będzie nieczynne.

6.    Klub Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu oraz Liceum Jana Kasprowicza zapraszają na wykład prof. dra hab. Waldemara Rozynkowskiego, Dyrektora Instytutu Historii i Archiwistyki UMK w Toruniu, pt. „Pobyty Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Inowrocławiu”. Spotkanie rozpocznie się w dniu 9 czerwca (piątek), w auli Liceum Jana Kasprowicza o godzinie 12.30.

7.    Zapraszamy dzieci na Kółko Różańcowe w piątek o godz. 17.30 do kościoła.

8.    W dniach 28 lipca – 6 sierpnia wyruszy z naszej parafii na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Promienista. Bliższe informacje o pielgrzymce można uzyskać w zakrystii. Zapisy przez formularz elektroniczny podany na naszej stronie parafialnej, facebooku i w zakrystii. Tradycyjnie zachęcamy do składania intencji pielgrzymkowych – formularze znajdują się przy wyjściu z kościoła.

9.    Stowarzyszenie „Służyć Życiu” zaprasza na  VI Inowrocławski Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Czas na Rodzinę”. Marsz rozpocznie się 11 czerwca w niedzielę o godzinie 15.00 na Skwerze patrona rodzin św. Jana Pawła II i zakończy Jarmarkiem Kujawskim przy Muszli Koncertowej w Parku Solankowym. Gorąco wszystkich zapraszamy.

10.    Pragniemy podziękować rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za „dar ołtarza”, którym ma być nowy obraz naszej patronki na ścianie prezbiterium, oraz dziękujemy za dar dzieci na rzecz misji (2820 zł.) Bóg zapłać!

11.    Osoby, które zamawiały intencje mszalne w Boże Ciało na godz. 9.30 proszone są o kontakt w zakrystii, lub biurze parafialnym.

12.    Ojcowie franciszkanie, organizują w dniach, 3-6 lipca pielgrzymkę autokarową szlakiem „Polskiej Fatimy”. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

13.    Jak zapewne wielu zauważyło od tygodnia trwają prace wokół kościoła i plebanii. Zostały wyburzone, zgodnie z poleceniem powizytacyjnym, mury niedokończonej kaplicy i przygotowanie terenu pod drogę wokół kościoła, tworzone jest również odwodnienie garaży i budowa miejsc parkingowych.

14.    W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

15.    Zachęcamy do nabywania i czytania „Przewodnika Katolickiego”.

16.    Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w tym tygodniu parafian: śp. Bronisława Skrzypińskiego z ul. Arctowskiego; śp. Daniela Skupienia z ul. Lnianej i wszystkich naszych bliskich zmarłych.  Wieczny odpoczynek.