Ogłoszenia duszpasterskie–7.05.2017 r.

1.    Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło pracowników w Winnicy Pańskiej.

2.    W dniach 1-2 maja w Częstochowie odbyły się XII Mistrzostwa Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KnC. Archidiecezję Gnieźnieńską reprezentowali nasi ministranci. Drużyna składała się z 10 zawodników. Po dwóch dniach zmagań sportowych zajęliśmy ostatecznie 17 miejsce (na 45 drużyn). Gratulujemy chłopcom tego sukcesu i dziękujemy wszystkim, którzy nas wspomogli w czasie tego turnieju czy to przez modlitwę, czy to materialnie. Relacja fotograficzna znajduje się na stronie parafialnej i facebooku.

3.    We wtorek po nabożeństwie majowym spotkanie dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły nr 4, a w środę dla dzieci ze Szkoły Integracyjnej.

4.    KLUB  INTELIGENCJI  KATOLICKIEJ w INOWROCŁAWIU  zaprasza na wykład o. Piotra Okrój OFMConv. franciszkanina z Domu Zakonnego w Inowrocławiu pt. „Kim są franciszkanie?”. Spotkanie odbędzie się w dniu 9 maja o godzinie 17.30 w salce parafialnej i będzie poprzedzone Mszą św. o godzinie 17.00.

5.    Młodzież zapraszamy na spotkanie Domu modlitwy w czwartek o godzinie 18.30 do salki.

6.    Zapraszamy dzieci  na spotkanie tzw. Podwórkowego Kółka Różańcowego w piątek o 16.30 w kościele.

7.    W sobotę o godz. 13.00 odbędzie się spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ich rodziców i gości.

8.    W sobotę, 13 maja, przypada 100 rocznica objawień fatimskich. Nabożeństwo Fatimskie w połączeniu z majowym odbędzie się wyjątkowo o godz. 20.00! Prosimy zabrać świece.

9.    W przyszła niedzielę, 14 maja, na Mszy św. o godz. 10.30, pierwsza grupa dzieci naszej parafii przystąpi do I Komunii Świętej. Jednocześnie informujemy, że wcześniejsza Msza św. będzie sprawowana o godz. 9.15.

10.    Młodzież gimnazjalną,  licealną i  studentów zapraszamy do udziału w XXI Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 3 czerwca. Szczegóły na facebooku Regionalnego Duszpasterstwa Młodych.  Zgłoszenia wyłącznie przez formularz elektroniczny! Ostateczny termin do 30 maja do północy lub do zamknięcia listy! Koszt: 35 zł.

11.    Pragniemy podziękować ofiarodawcy nowego ornatu maryjnego. Bóg zapłać!

12.    W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

13.    Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.

14.    Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkich naszych zmarłych:  Wieczny odpoczynek.