Ogłoszenia duszpasterskie–30.04.2017 r.

1.    Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Biblijną i Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Z tej okazji w Sanktuarium Królowej Miłości i Pokoju w Markowicach o godz. 15.00 będzie miała miejsce clebracja „Verba Sacra”. List do Galatów będzie czytał aktor Michał Chorosiński, a komentarz do tej księgi wygłosi ks. prof. UAM dr hab. Paweł Podeszwa. Serdecznie zapraszamy. Przy wyjściu z naszego kościoła, można zabrać karteczki z danymi do czytanego tekstu.

2.    W dniach 1-2 maja w Częstochowie będą miały miejsce Mistrzostwa Polski LSO o Puchar KnC. Na zawody udaje się zespół 10 naszych ministrantów ze szkoły podstawowej wraz z ks. Andrzejem. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

3.    Od poniedziałku rozpocznie się miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.

4.    W środę, 3 maja, obchodzić będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte sprawowane będą o godz. 8.00; 11.00; 17.00; 18.00.

5.    W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne w poniedziałek (1 maja) i w środę (3 maja).

6.    Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich zaprasza w I czwartek miesiąca na godz. 16.20 na modlitwę różańcową w intencji powołań oraz na Mszę św. o godz. 17.00. Po Mszy zebranie formacyjne w salce.

7.    W czwartek o godz. 18.30 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 4, a w piątek o godz. 18.30 ze Szkoły Integracyjnej.

8.    Młodzież zapraszamy na spotkanie Domu modlitwy w czwartek o godzinie 18.30 do salki.

9.    W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Spowiedź św. od godz. 17.00.

10.    Dzieci zapraszamy do wspólnej modlitwy w ramach dziecięcego kółka różańcowego w piątek o godz. 16.30 w kościele.

11.    W piątek o godz. 19.00 w budynku Szkoły Katolickiej, rozpocznie się w Kurs Przedmałżeński dla osób, które takiego kursu nie posiadają, a w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa.

12.    Chorych i starszych odwiedzimy z Komunią św. w sobotę 6 maja od godz. 8.00.

13.    Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do Częstochowy  na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Powołanych i wspierających powołania w sobotę 13 maja. Zapisy przyjmuje ks. proboszcz Paweł Kowalski w parafii Chrystusa Miłosiernego.

14.    Informujemy, że 28 lipca wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy więc do udziału w tych wyjątkowych rekolekcjach w drodze.

15.    Składamy serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone do puszek na pomoc Syrii. Wyniosły one 5315zł. 17 gr.

16.    Zachęcamy do nabywania i lektury: „Przewodnika Katolickiego”. Jest to numer podwójny.

17.    Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Genowefę Pałys, Joannę Szparagę, Marcina Pomykałę, Zdzisława Sobczyka, Kazimierę Skalską, Krystynę Krajewską, Irenę Błażejewską, Ludwikę Winiarską i wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…