Ogłoszenia duszpasterskie–23.04.2017 r.

1.    Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy!

2.     Dzisiaj również o godz. 15. 00  Msza św. odpustowa w kościele Chrystusa Miłosiernego.

3.    Dzisiaj po Mszy o godzinie 18.00 spotkanie rodziców i kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

4.    We wtorek o godz. 18.30 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły nr IV, a w środę o godz. 18.30 ze szkoły integracyjnej.

5.    Młodzież zapraszamy na spotkanie Domu modlitwy w czwartek o godzinie 18.30 do salki.

6.    Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do Częstochowy  na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Powołanych i Wspierających powołania. Szczególnie zapraszamy rodziny powołanych: kapłanów, zakonników i zakonnic oraz członków SWPK AG i modlących się   o powołania. Wyjazd sprzed kościoła p.w. Chrystusa Miłosiernego,  w sobotę 13 maja o godz. 3.oo powrót do godz. 21.oo. Zapisy przyjmuje ks. proboszcz Paweł Kowalski w parafii Chrystusa Miłosiernego.  Przy zapisie prosimy wpłacić jak rok temu 60 zł. i podać PESEL .

7.    Przyszła niedziela (30 kwietnia) jest Niedzielą Biblijną i Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Z tej okazji w Sanktuarium Królowej Miłości i Pokoju w Markowicach o godz. 15.00 będzie miała miejsce clebracja „Verba Sacra”. List do Galatów będzie czytał znany aktor Michał Chorosiński, a komentarz do tej księgi wygłosi ks. prof. UAM dr hab. Paweł Podeszwa. Serdecznie zapraszam. Przy wyjściu z naszego kościoła, można zabrać karteczki z danymi do czytanego tekstu.

8.    Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy.

9.    W dniu 24 kwietnia (poniedziałek)  przed budynkiem Katolickiej Szkoły Podstawowej odbędzie się zbiórka elektrośmieci.

10.    Zachęcamy do nabywania i lektury: „Przewodnika Katolickiego”.

11.    Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Edwarda Napierałę,  śp. Elżbietę Pacholską z ul. Wojska Polskiego i wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…