“Dotknij krzyża” – opis

W Wielki Wtorek 11.04.2017r. członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy naszej parafii poprowadzili czuwanie, które przebiegało pod hasłem: „Dotknij Krzyża”. O godz. 19:00 przedstawili pantomimę nawiązującą do tematu Bożego Miłosierdzia. Następnie w trakcie adoracji Krzyża przepełnionej śpiewami zespołu młodzieżowego naszej parafii czytali rozważania i fragmenty z Dzienniczka św. s. Faustyny. Kapłani z naszej jak i zarówno okolicznych parafii umożliwili przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania. Każdy do samego końca mógł podejść i indywidualnie adorować Krzyż, który był centrum naszego spotkania.

Bardzo się cieszę, że w mojej parafii młodzież organizuje wieczorne czuwania, w których może uczestniczyć każdy — choć na chwilę przystając w pędzie codziennego życia. Wczorajszy wieczór nie był z pewnością tzw. suchym czasem, ale przygotowującym każdego do wydarzeń Wielkiego Tygodnia a czekanie w kolejce na spowiedź dzięki członkom KSM i ich zaangażowaniu było bardzo urozmaicone i zmuszające człowieka do refleksji.” – wspomina parafianka.
„Ogromnie cieszę się, że jako członkowie KSM przy parafii mogliśmy włączyć się i aktywnie zaangażować w przygotowanie do świąt Wielkiej Nocy nie tylko w naszych domach, ale we wspólnych, rodzinnych murach kościoła. Dzięki tej pracy, próbom pantomimy i otwartym sercom księży, którzy przyjęli naszą pomoc, zjednoczyliśmy się w oddziale i nabraliśmy zapału do dalszej służby w życiu parafii, widząc, że razem budując na Bogu naprawdę możemy stworzyć coś pięknego.” – mówi Agata.

“Młodzież z KSM w parafii św. Jadwigi kolejny raz pokazała że można i nawet trzeba poruszyć ludzkie serca w tak ważnym okresie jakim jest Wielki Post. Ta młodzież potrafi pokazać, że w KSM-ie każdy znajdzie dla siebie sposób, aby być bliżej Pana Boga. W trakcie adoracji krzyża na pewno poruszyli niejedno ludzkie serce i zachęcili do sakramentu pokuty i pojednania z Bogiem.” – daje świadectwo Ola.

Z pewnością owoce wczorajszej modlitwy i wspólnej pracy młodzieży wraz z kapłanami nie będą wymagały długiego oczekiwania, ale będą widoczne już w najbliższych dniach.
Zapraszamy bardzo serdecznie na czuwanie przy Grobie Pańskim:
Wielki Piątek 14 kwietnia, które poprowadzi młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z Liturgiczną Służbą Ołtarza od godz. 23:00.