Ogłoszenia duszpasterskie-3.04.2017 r.

 1. Od dziś do środy przeżywać będziemy rekolekcje wielkopostne, które głosić będzie Dariusz Dąbrowski salezjanin. Nauki rekolekcyjne głoszone będą dzisiaj na każdej Mszy św. oraz w dni powszednie na Mszach św. o godz. 8.00, 17.00 i 18.00.
 1. Od poniedziałku rozpoczynają się również rekolekcje dla uczniów „Ekonomika”. W tym roku odbywają się one w szkole, za wyjątkiem środy, kiedy to od godz. 11.40 będzie okazja do spowiedzi w kościele, a po jej zakończeniu Msza święta.
 1. Dzisiaj po Mszach św., przy wyjściu z kościoła, zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 1. Dzisiaj po Gorzkich Żalach odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców z klas II gimnazjum.
 1. Dziś po Mszy o 18.00 zapraszamy młodzież na spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Przypominamy także, że w ramach wolontariatu, działa w środy 16.00 do 18.00 w budynku szkoły katolickiej świetlica dla dzieci prowadzona przez młodych.
 1. W środę po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.
 1. Pragniemy przypomnieć, iż w każdy czwartek w salce parafialnej o godz. 17.00 odbywają się spotkania Grupy Anonimowych Alkoholików. Grupa zaprasza wszystkich, którzy borykają się z problemem alkoholu.
 1. Wspólnota Domowego Kościoła serdecznie zaprasza na kolejną adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w naszym kościele w czwartek, 6 kwietnia, o godzinie 20.00.
 1. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach pobłogosławione zostaną palmy. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci z palmami na Mszę św. o godz. 11.00. Przed tą Mszą gromadzimy się przy starej kaplicy, skąd ruszy procesja do kościoła. Największe i najładniejsze palmy, wykonane samodzielnie, zostaną nagrodzone.
 1. Młodzież z Inowrocławia zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnym wyjeździe na Misterium Męki Pańskiej do Kruszwicy w ramach XXXII Światowego Dnia Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Wyjazd odbędzie się w niedzielę 9 kwietnia o godz. 15.00 sprzed kościoła Świętego Ducha (autobus zatrzyma się także na parkingu przy bazylice mniejszej i przy kościele św. Jadwigi). Zapisy wyłącznie przez formularz elektroniczny – Zapisy na wyjazd  – do 6 kwietnia lub do zamknięcia listy.
 1. W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, chorych i starszych odwiedzimy z komunią świętą w Wielki Piątek. Chorych nie objętych comiesięczną komunią prosimy zgłaszać w biurze, lub zakrystii.
 1. KLUB INTELIGENCJI KATOLICKIEJ w INOWROCŁAWIU oraz LICEUM JANA KASPROWICZA zapraszają na wykład dra hab. Romana Bäckera, kierownika Katedry Teorii Polityki UMK w Toruniu: „Czy w Rosji wybuchnie rewolucja w 2017 ?” Spotkanie rozpocznie się w dniu 7 kwietnia /piątek/, w auli Liceum Jana Kasprowicza o godzinie 13.00.
 1. Trwają spowiedzi wielkanocne w inowrocławskich parafiach. W naszej parafii spowiedź odbędzie się w najbliższą sobotę 8 kwietnia od godz. 10.30 – 12.00 oraz od 16.3o do 17.45 i od 19.oo do 20.oo Korzystajmy z tego sakramentu, abyśmy pojednani z Bogiem i ludźmi weszli w przeżywanie tajemnic Wielkiego Tygodnia. W niedzielę Palmową będzie bardzo ograniczona możliwość skorzystania ze spowiedzi.
 1. Informujemy, że rozpoczęły się zapisy do oddziałów przedszkolnych i pierwszej klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoły. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
 1. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy.
 1. W przyszłym tygodniu składka inwestycyjna.
 1. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach. Zachęcamy do nabywania i lektury: „Przewodnika Katolickiego”.
 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu: śp. Waldemara Krusińskiego z ul. Kleeberga; śp. Rajmunda Kawalerskiego z ul. Wojska Polskiego; śp. Barbarę Będkowską z ul. Wierzbińskiego; śp. Feliksę Dolatowską, śp. Annę Kujawę z ul. Szarych Szeregów; śp. Zenona Małaczka z ul. Połczyńskiego i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek.