Zwycięstwo w Mistrzostwach!

W sobotę, 18 marca, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Inowrocławiu odbyły się VIII Mistrzostwa LSO Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Piłce Nożnej w kategorii ministrantów ze szkół podstawowych. W turnieju wystąpiła nasza drużyna. Oprócz nas grali także reprezentanci z 13 innych parafii.

O godzinie 9.00 miało miejsce losowanie grup. Nasi ministranci musieli zmierzyć się z zespołami z Powidza, Margonina, Wronowy i Gniezna (bł. Jolenta). Wszystkie te mecze wygraliśmy. W walce o finał przyszło nam zagrać z ministrantami z Janikowa. Ponieważ w regulaminowym czasie nie padła żadna bramka, o awansie zadecydowały karne. Nasz bramkarz – Alan Świerski – zachował zimną krew i obronił 3 z nich!

Ostatecznie do finału awansowały także drużyny z Gniezna (św. Michała Archanioła) oraz Sławna. Na tym etapie rozgrywek grał każdy z każdym. W meczu z Gnieznem padł znów bezbramkowy remis, natomiast ze Sławnem wygraliśmy 3:1. To zwycięstwo przypieczętowało nasz tryumf w całych mistrzostwach. Zawodnicy otrzymali pamiątkowy puchar i dyplom.

Jednak to nie koniec piłkarskich zmagań. 1 i 2 maja będziemy reprezentować Archidiecezję Gnieźnieńską na XII Mistrzostwach Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KnC w Częstochowie. Przed nami jeszcze wiele pracy, treningów i emocji, ale już dziś składamy  szczególne podziękowania trenerowi p. Jackowi Łukomskiemu, za przygotowanie zawodników, Rodzicom – za wsparcie i kibicowanie oraz parafianom – za modlitwę.

Nasz zwycięski skład: Wiktor Łukomski, Michał Madziarski, Michał Marek (kapitan), Igor Miklas, Oliwier Pietrzak, Jakub Szczęsny, Alan Świerski (bramkarz).