Ogłoszenia duszpasterskie-19.03.2017 r.

1.    Zapraszamy  na nabożeństwa pasyjne. Już dziś  Gorzkie Żale, które sprawowane będą po Mszy św. o godz. 16.00.  W piątek  Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz 18.00, dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży o 20.00. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.    Wczoraj w Inowrocławiu odbyły się VIII Mistrzostwa LSO Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Piłce Halowej. Z przyjemnością informujemy, że grupa naszych ministrantów ze szkoły podstawowej zajęła pierwsze miejsce! Pojadą oni reprezentować naszą Archidiecezję na finałach krajowych, które będą miały miejsce 1 i 2 maja w Częstochowie. Gratulujemy naszej drużynie i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

3.    Od poniedziałku, 20 marca, do środy, czyli do 22 marca, uczniowie szkół gimnazjalnych będą przeżywać rekolekcje. Plan rekolekcji umieszczony jest w gablocie i na stronie parafialnej.

4.    W poniedziałek 20 marca kościół wspomina Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Jest on także Patronem Kościoła.

5.    Młodzież zapraszamy na spotkanie Domu modlitwy w czwartek o godzinie 18.30 do salki parafialnej.

6.    Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych z grupy I i II odbędzie się w kościele w sobotę, 25 marca, o 9.00.

7.    Koinonia Jan Chrzciciel zaprasza na „Kurs Filip”, który odbędzie się w sobotę i niedziele 25-26 marca w budynku katolickiej szkoły podstawowej. Zapisy i informacje u księdza Tomasza, do środy (22 marca).

8.    W sobotę przezywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25.03.) Jest to zarazem Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00 osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną modlitwę.

9.    Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

10.    Bardzo serdecznie dziękujemy za składkę inwestycyjną, która wyniosła  10153 zł. Bóg zapłać!

11.    Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.

12.    Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu śp. Cecylię Królikowską i Zygmunta Kłoszewskiego z ul. Szarych Szeregów oraz wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek ….