Ogłoszenia duszpasterskie – 5.03.2017 r.

1.    W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale sprawowane są w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, a w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz 18.00, dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży o 20.00. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.    KLUB  INTELIGENCJI  KATOLICKI w INOWROCŁAWIU zaprasza na wykład o. Piotra Twardeckiego, przełożonego Domu zakonnego ojców jezuitów w Bydgoszczy, pt.  „Fatima w 100-lecie objawień”. Spotkanie rozpocznie się w dniu 7 marca, w salce parafialnej o godzinie 17.30 i będzie poprzedzone Mszą św. o godzinie 17.00.
 
3.    Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu przygotowaną przez małżeństwa z Domowego Kościoła. Odbędzie się ona w naszym kościele w najbliższy czwartek, 9 marca o godzinie 20.00.

4.    Młodzież zapraszamy na spotkanie Domu modlitwy w czwartek 18.30 do salki parafialnej.

5.    W sobotę o godz. 9.00 katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych z grupy I i II.

6.    Widzialnym znakiem czynów miłosierdzia podjętych przez młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, działającą przy naszej parafii, ma być pomoc młodszym kolegom ze szkół podstawowych w nauce i odrabianiu lekcji. Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 marca od godz. 16.00 do 18.00. Zapisów chętnych dzieci można dokonywać w zakrystii do 6 marca.
 
7.    Siostry dominikanki serdecznie zapraszają na musical poświęcony bł. s. Julii Rodzińskiej, męczennicy czasu II wojny światowej, która zginęła w obozie zagłady w Stutthofie. Musical  odbędzie się 19 marca o godz. 16.00 (niedziela) w Teatrze Miejskim. Bilety w cenie 15 zł (dorośli) i 10 zł (dzieci oraz młodzież)  można nabyć każdej niedzieli po Mszy św. w zakrystii lub w kasie Teatru.

8.    Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

9.    Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Fatimy, a nie były na spotkaniu z przedstawicielem biura podróży, proszone są o kontakt z ks. proboszczem w zakrystii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Gorąco zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce.

10.     W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

11.    Zachęcamy do nabywania i czytania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.

12.    Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu śp. Floriana Malickiego z ul. E. Plater, śp. Teresę Kubiak z ul. Kusocińskiego, śp. Sylwię Baranek z ul. Kleeberga i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek ….