Ogłoszenia duszpasterskie – 26.02.2017 r.

 1. Dzisiejsza, ósma niedziela zwykła zamyka pierwszą część tak zwanego okresu w ciągu roku, która stanowi swoisty pomost pomiędzy okresem Narodzenia Pańskiego a Wielkim Postem. W najbliższą środę, 1 marca, rozpoczniemy zatem okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli właśnie Wielki Post.
 2. W poniedziałek i czwartek zapraszamy na katechezy neokatechumenalne. Początek po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.30).
 3. Msze św. w Środę Popielcową w naszym kościele celebrujemy w następującym porządku: 8.00, 9.30, 17.00, 18.00.
 4. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.
 5. W środę biuro parafialne będzie nieczynne.
 6. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pasyjne. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, która odbędzie się dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 a dla dzieci o godz. 16.30, a w niedzielę na Gorzkie Żale sprawowane po Mszy św. o godz. 16.00.
 7. Widzialnym znakiem czynów miłosierdzia podjętych przez młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, działającą przy naszej parafii, ma być pomoc młodszym kolegom ze szkół podstawowych w nauce i odrabianiu lekcji. Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 marca od godz. 16.00 do 18.00. Zapisów chętnych dzieci można dokonywać w zakrystii do 6 marca.
 8. W środę po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca na które zapraszamy również wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się w tę modlitwę.
 9. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich zaprasza w czwartek o godz. 16.20 na modlitwę różańcową w intencji powołań oraz na Mszę św. o godz. 17.00. po Mszy św. zebranie formacyjne w salce parafialnej.
 10. Młodzież zapraszamy na spotkanie Domu modlitwy w czwartek 18.30 do salki parafialnej.
 11. W piątek przypada I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
 12. Chorych i starszych odwiedzimy z Komunią św. w sobotę od godz. 8.00
 13. W sobotę nie będzie katechezy dla dzieci pierwszokomunijnych.
 14. Z okazji 100–lecia Objawień Fatimskich organizujemy w dniach 6-13 września pielgrzymkę lotniczą do Fatimy. Pozostało jeszcze kilka miejsc. We wtorek, 28 lutego, po wieczornej Mszy św. przedstawiciel biura podróży Arcus zaprasza osoby zapisane na pielgrzymkę do Fatimy lub jeszcze niezdecydowane na spotkanie organizacyjne.
 15. 7 marca (wtorek) od godziny 10.00 przed budynkiem Katolickiej Szkoły Podstawowej odbędzie się zbiórka „elektrośmieci”.
 16. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.
 17. Zachęcamy do nabywania i czytania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 18. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu śp. Urszulę Banaszak z ul. Kusocińskiego; śp. Andrzeja Pęczaka z ul. Al. Niepodległości; śp. Halinę Wojciechowską z ul. Wachowiaka i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek ….