Ogłoszenia duszpasterskie – 5.02.2017

 1. Dziś od godz. 14.00 rozpocznie się kolęda w mieszkaniach, które zostały zgłoszone indywidualnie.
 2. Dobiegła końca wizyta duszpasterska zwana kolędą. Wszystkim rodziną, które przyjęły kolędę dziękujemy za wspólną modlitwę jak również za ofiary złożone na kościół. Bóg zapłać!
 3. Od poniedziałku Msze św. sprawowane będą w porządku zwykłym, czyli o 8.00, 17.00 i 18.00.
 4. Biuro parafialne czynne od 16.30 do 17.30.
 5. KLUB INTELIGENCJI  KATOLICKIEJ w INOWROCŁAWIU zaprasza na wykład Jana Koziorowskiego, prezesa Klubu Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu z cyklu: encykliki społeczne: „Octogesima adveniens”. Spotkanie odbędzie się we wtorek,  7 lutego o godz. 17.30 i będzie poprzedzone Mszą Św. o godz. 17.00.
 6. W środę, po Nowennie do MBNP o godz. 8.30, zapraszamy osoby chętne, które chciałyby pomóc w umyciu prezbiterium i kościoła z pozostałości po szopce. Za pomoc już dziś dziękujemy!
 7. W sobotę 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Tego dnia zapraszamy osoby chore i starsze na Msze św. o godz. 8.00 i 17.00 podczas których zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Prosimy członków rodzin czy sąsiadów o pomoc tym osobom w dotarciu do świątyni.
 8. Z okazji 100–lecia Objawień Fatimskich pragniemy zorganizować w dniach 6-13 września pielgrzymkę lotniczą do Fatimy. Koszt pielgrzymki to 3690 zł. Zapisy przyjmujemy do połowy lutego. Szczegóły na tablicy ogłoszeń! Zapraszamy.
 9. W dniu 18 lutego br., o godz. 10:00 (sobota), w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej, w sali gimnastycznej na( I piętrze), odbędzie się „Spotkania z żywą historią” poświęcone wydarzeniom jakie rozegrały się w Inowrocławiu prawie 100 lat temu. Organizatorzy: Harcerska Grupa Rekonstrukcji Historycznej ZHR zapraszają zarówno dzieci w wieku szkolnym, młodzież, a także dorosłych. Będzie okazja do obejrzenia wielu zdjęć z epoki, zapoznania się z uzbrojeniem i wyposażeniem powstańczym oraz będzie można wziąć udział w konkursach i quizach z nagrodami. Organizatorzy przewidują również przekazanie informacji o nowo powstałym Szczepie Harcerskim „Szare Wilczęta”, z którym współpracuje nasza parafia. Zapraszamy zarówno miłośników historii jak i dzieci i młodzież chcących przyłączyć się do tej grupy harcerskiej. Polecamy sprawę pod rozwagę wszystkim rodzicom. 
 10. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.
 11. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 12. Zachęcamy do nabywania „ Przewodnika Katolickiego”.
 13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Henryka Gotowałę z ul. Wierzbińskiego, śp. Marię Lewandowską ul. Wojska Polskiego, śp. Irenę Tęgosik z ul. Szarych Szeregów, śp. Stanisława Zielińskiego z ul. Wachowiaka, śp. Zbigniewa Gęsickiego z ul. Kleeberga oraz wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek.