Ogłoszenia duszpasterskie – 29.01.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – 29.01.2017 r.

IV Niedziela Zwykła

 1. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Plan kolędy znajduje się w gablotach ogłoszeń na stronie internetowej i parafialnym facebooku. Osoby, które nie mogą przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną to uczynić, prosimy o zapisanie się w zakrystii na dodatkowy termin, czyli w niedzielę 5 lutego!
 2. W tym tygodniu biuro parafialne czynne będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00. W czwartek biuro będzie nieczynne!
 3. Zebranie członków Żywego Różańca odbędzie się w środę, 1 lutego, po Mszy św. o godz. 8.00.
 4. W czwartek przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia Msze św. sprawowane będą o 8.00, 15.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00, poświęcone będą świece dzieci pierwszokomunijnych.
 5. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zechciejmy również materialnie wspierać szczególnie zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat. Tego dnia przy wejściu do kościoła zbierane będą ofiary do puszek, które zostaną przekazane siostrom karmelitankom z gnieźnieńskiego Karmelu.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 15.00 do 18.00. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
 7. Chorych i starszych odwiedzimy z komunią św. w sobotę od godz. 8.00.
 8. Pragniemy Podziękować wszystkim, którzy pomogli przy demontażu szopki. Bóg zapłać!
 9. Z okazji 100–lecia Objawień Fatimskich pragniemy zorganizować w dniach 6-13 września pielgrzymkę lotniczą do Fatimy. Koszt pielgrzymki to 3690 zł. Zapisy przyjmujemy do połowy lutego. Szczegóły na tablicy ogłoszeń! Zapraszamy.
 10. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 11. Zachęcamy do nabywania „ Przewodnika Katolickiego”.
 12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłego w minionym tygodniu śp. śp. Jana Mierzejewskiego, śp. Włodzimierza Stawickiego, śp. Mariusza Starka ul. Wojska Polskiego. oraz wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek.