Ogłoszenia duszpasterskie – 4.04.2021 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszej świątyni życzymy, aby wiara i moc Zmartwychwstałego zamieszkała w Waszych sercach i w Waszych rodzinach. Niech te Święta napełnią Was radością i pokojem. Niech staną się siłą do pokonywania wszelkich trudności. Niech Waszą radością będzie Chrystus zmartwychwstały! Błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Trwając w okresie epidemicznym, zgodnie z zarządzeniem władz państwowych, w naszej świątyni, w liturgii nie może uczestniczyć więcej niż 225 osób, wyłączając z tej liczby osoby sprawujące posługę.
 3. Przypominamy, że transmitujemy Mszę świętą na naszym parafialnym kanale YouTube – w niedzielę o godz. 12.30.
 4. Jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. jak w każdą niedzielę.
 5. Bóg zapłać wszystkim, którzy choć w zmniejszonej obsadzie, czynnie włączyli się w celebrację Triduum Paschalnego. Jako proboszcz pragnę w tym miejscu złożyć szczególne podziękowania paniom, które posprzątały świątynię, panom za przygotowanie Grobu Pańskiego, młodzieży i księdzu Pawłowi za przygotowanie ciemnicy, księdzu Damianowi i księdzu Krzysztofowi za przygotowanie oprawy liturgicznej księdzu kapelanowi za pomoc duszpasterską. Dziękujemy liturgicznej służbie ołtarza, państwu organistom oraz grupie młodzieży za oprawę muzyczną oraz panom kościelnym. Niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkim błogosławi!
 6. W tym miejscu pragnę wyrazić słowa najwyższej wdzięczności wszystkim, którzy w tym trudnym czasie nie zapomnieli o funkcjonowaniu świątyni i złożyli ofiary na konto parafii czy też przekazali je osobiście na kwiaty do grobu pańskiego czy na utrzymanie świątyni. Pamiętamy o was w modlitwie i składamy staropolskie Bóg zapłać!
 7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Tego dnia zapraszamy o godz. 15.00 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 8. Katolicka Szkoła Podstawowa w prowadzi rekrutację do oddziałów przedszkolnych i klasy I. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej oraz szkolnym facebooku. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.
 9. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze trafią do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu. Prosimy zwrócić uwagę, aby dane zostały uwzględnione, gdyż często zdarza się że urząd nie przenosi odpisów z poprzednich lat.
 10. Zapraszamy do nabywania i czytania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 11. Miłosierdziu Bożemu polecamy : śp. Wojciecha Jędrzejczaka, śp. Mieczysława Chojnackiego, śp. Marka Litwickiego, śp. Krystynę Głowacką, śp. Bolesławę Szulc, śp. Mariana Napierałę, śp. Józefa Przekwasa, śp. Elżbietę Wróblewską, i wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu.  Wieczny odpoczynek…