Ogłoszenia duszpasterskie–6.01.2019 r.

  1. Dziś przeżywamy  Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie znaną świętem Trzech Króli. Na zakończenie Mszy świętych pobłogosławione zostaną kreda i kadzidło. Kredą oznaczymy drzwi naszych mieszkań na znak, że Chrystus Błogosławi nasze domy. W kadzidło i kredę będzie się można zaopatrzyć u ministrantów przy wejściu do naszej świątyni. Ofiary zasilą kasę ministrancką przeznaczoną na wakacyjny wyjazd. Ten dzień jest w tradycji chrześcijańskiej przeżywany bardzo rodzinnie i w sposób radosny. W wielu miejscowościach odbywają się Orszaki Trzech Króli. Również w Inowrocławiu odbędzie się po raz drugi Orszak Trzech Króli! Początek o godz. 14.00 na skwerze Jana Pawła II. Zapraszamy rodziny, dzieci, młodzież do licznego udziału w tej radości.
  2. O godz. 15.00 odbędzie się dzisiaj w świetlicy Katolickiej Szkoły Podstawowej spotkanie opłatkowe Liturgicznej Służby Ołtarza.
  3. Wszystkich parafian i gości zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Cantus i Pro Arte, który odbędzie się również dziś, o godz. 17.00. Szczegóły na plakacie.
  4. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się i rozmowy o problemach i radościach nie tylko poszczególnej rodziny, ale całej naszej wspólnoty parafialnej. Z kościoła można zabrać wodę święconą. Jeśli na kolędzie nie mamy takiej wody, to prosimy o poinformowanie o tym księdza na początku wizyty. Plan kolędy znajduje się w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej. W czasie kolędy, biuro parafialne czynne będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00.
  5. W okresie kolędowym Msze św. sprawowane są w dni powszednie o godz. 8.00 i 15.00 z koronką do Bożego Miłosierdzia. A w soboty o godz. 8.00; 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia i o 18.00.
  6. Klub Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu zaprasza na wykład Jana Koziorowskiego, prezesa Klubu Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu z cyklu: encykliki społeczne: Jan Paweł II „Sollicitudo rei socialis” Spotkanie odbędzie się w dniu 8 stycznia w salce parafialnej kościoła pw. św. Jadwigi Królowej. Ze względu na wizyty duszpasterskie wykład rozpocznie się o godzinie 17.00 i nie będzie poprzedzone Mszą św.
  7. Prosimy o sprawdzanie intencji Mszy świętych wywieszonych w gablotach przed kościołem.
  8. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Andrzeja Banaszaka;       śp. Adama Woźniaka; śp. Helenę Kołodczak; śp. Stanisława Tradeckiego; śp. Łukasza Owczarka i wszystkich naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek…